خانه / اخبار مالزی / مجتمع آموزشی دولتی امام خمینی(ره) مالزی بار دیگر كار خود را آغاز كرد

مجتمع آموزشی دولتی امام خمینی(ره) مالزی بار دیگر كار خود را آغاز كرد

بیا تو مالزی - دانش آموزان ایرانی مقیم مالزی امروز (دوشنبه) پس از حل و فصل شدن مسایل مربوط به مدرسه دولتی ایرانیان در مالزی، سال تحصیلی جدید را در مجتمع آموزشی امام خمینی (ره) آغاز كردند.

به گزارش خبرنگار ایرنا از مالزی، دانش آموزان ایرانی مقیم مالزی پس از تاخیر ‪ ۵‬روزه باز هم توانستند از وجود مدرسه دولتی در مالزی بهره مند شده و تلاش و كوشش خود را برای كسب دانش در سال جدید تحصیلی آغاز كنند.

بر اساس این گزارش، مسایل مربوط به مدرسه دولتی ایران با تلاش‌ها و پیگیری های ایرانیان مقیم و اولیاء دانش آموزان، مسوولان مدرسه، انجمن اولیاء و مربیان، سفارت و آموزش و پرورش در حال حاضر حل و فصل شده و مدرسه دولتی بار دیگر كار خود را آغاز كرده است.

این گزارش حاكی است، قرار است مسوولان مدرسه با همكاری سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی گفت و گوهایی را با معترضان محلی به حضور مدرسه در این مكان داشته باشند تا این موضوع نیز به طور كامل حل و فصل شود.

با توجه به تعداد زیادی ایرانیان مقیم مالزی و بالابودن تعداد دانش آموزان ایرانی در این كشور، با مجوزهایی كه وزارت آموزش و پرورش ارایه كرده، تاسیس مدارس غیردولتی با هماهنگی و نظر سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی نیز در این كشور بلامانع است و كسانی كه شرایط فعالیت‌های آموزشی و فرهنگی را داشته باشند می‌توانند با ارایه خدمات مناسب اقدام به جذب دانش آموز كنند.

اولیاء دانش آموزان ضمن تقدیر از دولت برای اهتمام نسبت به موضوع مدرسه دولتی ایرانیان در مالزی و تشكر از مسوولان مدرسه و سفارت ایران در مالزی برای پیگیری این موضوع، از بازگشایی مجدد مدرسه ایرانیان در مالزی ابراز خرسندی كردند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب