یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / مخالفت مسلمانان مالزی با سفر اعضای صهیونیستی چلسی

مخالفت مسلمانان مالزی با سفر اعضای صهیونیستی چلسی

بیا تو مالزی -

رهبران مسلمانان مالزی خواهان ممانعت از ورود تیم چلسی انگلیس به این كشور آسیایی به دلیل حضور مربی و مدافع صهیونیستی در این تیم شدند…به گزارش خبرگزاری فارس و به نقل از فرانس پرس، محمداعظم عبدل حامد یكی از رهبران مسلمانان در این خصوص گفت: در صورتی كه دولت مالزی به بازیكن(تال بن هیم) و مربی (گرانت) صهیونیست چلسی روادید دهد، با اعتراضات گسترده و مردمی ائتلافی متشكل از 21 گروه مسلمان روبرو خواهد شد.

وی ادامه داد: مالزی باید بازی دوستانه با این تیم را تحریم كند. باید با مردم فلسطین همصدا شویم و برای رهایی این كشور از بند رژیم اشغالگر قدس بجنگیم.

مالزی مناسبات سیاسی با رژیم اشغالگر قدس ندارد و شهروندان این كشور از مسافرت به این كشور خودداری می كنند.

روز جمعه این گروه در مقابل كاخ نخست وزیری مالزی به نشانه اعتراض به تصمیم دولت این كشور تظاهرات كردند.

محمد اعظم تصریح كرد: دلیل اصلی برای جلوگیری از سفر چلسی،‌ منزوی ساختن هرچه بیشتر رژیم صهیونیستی است. زیرا این دولت غیر قانونی و متجاوز است. اجازه ورود به این تیم،‌ نقض حقوق ملت فلسطین است.

وی هشدار داد در صورتی كه گرانت و بن هیم اجازه ورود به مالزی پیدا كنند، اتئلاف مسلمانان برخوردهای شدیدتری در خصوص این بازی كه قرار است در تاریخ 29 جولای برگزار شود، اعمال خواهد كرد.

وی افزود: بی شك به آماده سازی و سازمان‌دهی مردم می پردازیم تا در بیرون ورزشگاه با انجام تظاهراتی، به این مسئله اعتراض كنیم.

در مقابل این اظهارات، ریس یتیم وزیر امور خارجه مالزی گفت: ما نمی توانیم با سفر چلسی مخالفت كنیم. آنها فقط تیمی ورزشی با دو عضو از رژیم اشغالگر قدس هستند. كسی كه از این زوایه به مسئله نگاه نكند،‌ در اشتباه است.

وی ادامه داد: تیم های بزرگ و صاحب عنوان انگلیس در مالزی بسیار محبوب هستند و هواداران به تعقیب اخبار و بازی های این تیم ها از طریق ماهواره می پردازند.
 
تیم چلسی انگلیس علاوه بر این بازی در شهر گوانگجو در جنوب چین در تاریخ 23 جولای یك دیدار دوستانه دیگر در تور قبل از شروع فصل و آسیایی خود برگزار می كند.

اكثریت مردم مالزی مسلمان هستند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب