چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / مخدر شیشه مجازات اعدام دارد

مخدر شیشه مجازات اعدام دارد

بیا تو مالزی - از این پس تهیه و توزیع تا 30 گرم شیشه و مواد روان‌گردان مجازات حبس و بیش از 30 گرم مجازات اعدام دارد.

بر اساس قانون جدید مبارزه با مواد مخدر که از 14 دی اجرایی شد، قاچاقچیان مواد مخدر صنعتی، به‌ویژه شیشه اعدام می‌شوند.

سرپرست مجتمع ویژه مبارزه با جرایم جنایی و مواد مخدر دادگستری خوزستان در جمع خبرنگاران گفت: قانون جدید مبارزه با مواد مخدر که به تازگی ابلاغ شده، از14 دی‌ لازم‌الاجراست و بر اساس این قانون، تهیه و توزیع تا 30 گرم شیشه و مواد روان‌گردان مجازات حبس و بیش از 30 گرم مجازات اعدام دارد.

فرزاد فرهادی‌راد افزود: بر اساس قانون جدید مبارزه با مواد مخدر، برخورد با قاچاقچیان مواد مخدر صنعتی و روان‌گردان‌ها تشدید شده است و در نتیجه به این افراد اخطار می‌دهیم که مجازات پیش‌بینی شده برای آنان اعدام است.

وی تصریح کرد: پیش از این تهیه و توزیع هر میزان شیشه تنها شش ماه حبس داشت ولی بر اساس قانون جدید، حمل، توزیع و نگهداری کمتر از 30 گرم شیشه مجازات حبس و بیش از آن مجازات اعدام دارد.

همچنین در صورت تهیه، توزیع و نگهداری بیش از 100 گرم شیشه حتی اگر فرد متخلف سابقه کیفری نداشته باشد، اعدام می‌شود. معاون دادستان اهواز خاطرنشان کرد: طبق قانون جدید، قرص اکس و داروهای روان‌گردان نیز زیر مجموعه مواد مخدر قرار گرفته‌اند و درنتیجه تهیه و توزیع این مواد هم جرم محسوب می‌شود.

وی افزود: در روزهای گذشته 16 قاچاقچی مواد مخدر در خوزستان اعدام شده‌اند و بعد از این نیز با قاچاقچیان برخورد جدی خواهد شد. وی اظهار کرد: دستگاه قضایی خوزستان با مجرمان و قاچاقچیان با جدیت برخورد می‌کند و برای این افراد مجازات سنگین اعمال خواهد کرد.

فرهادی‌راد یادآور شد: با توجه به اینکه نظارت بر اجرای صحیح قانون از وظایف دادستان است، احکامی که از سوی دادگاه صادر می‌شوند مورد بررسی قرار می‌گیرند و درصورتی که احساس شود از سوی دادگاه برای مجرم مجازات خفیفی صادر شده است، پرونده به دادگاه تجدید نظر ارسال و با نظر این دادگاه مجازات تشدید می‌شود.

 

 

منبع:عبرت

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

3 دیدگاه

  1. حاله بسیار زننده و تخریب کن

  2. من با اعدام کردن مخدر مخالفم

  3. اعدام کردن برای شیشه حقه و ثواب داره من از تمامی مامورین ستاد مبارزه با مواد تشکر میکنم ..من خودم برادری دارم که الان در زندان در انتظار نکم 25 گرم شیشه است که باهاش گرفتن .این ادمها برای جامعه مثل ویروس هستن که باید ریشه کن بشن اخه مردم که بچش رو پیدا نکرده که این ادما بدبختش میکنن و ابرو و شخصیت واسه خونوادش هم نمیزارن

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب