یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار ایران / مدارس الكترونیكی برای ایرانیان خارج از كشور

مدارس الكترونیكی برای ایرانیان خارج از كشور

بیا تو مالزی -

مدیر کل دفتر مدارس خارج از کشور وزارت اموزش و پرورش از ایجاد مدرسه الكترونیكی برای فرزندان كاركنان اعزامی به خارج از كشور خبر داد…

به گزارش باشگاه خبرنگاران آیت الله ایزدیان گفت : مدارس الكترونیكی در كشورهایی كه مدرسه ایرانی وجود ندارد راه اندازی می شود .

وی افزود: طرح اموزش الكترونیكی برای فرزندان ایرانی خارج از كشور تاكنون از طریق وزارت امورخارجه پشتیبانی می‌‏شد اما در نظر داریم این مدارس را برای كشورهایی كه مدرسه ایرانی وجود ندارد راه‌‏اندازی كنیم.

ایزدیان تصریح كرد: اموزش و پرورش علاوه بر حمایت موسسات اموزشی طرف قرارداد با وزارت امورخارجه به موسسات اموزشی دیگر نیز مجوز فعالیت در زمینه اموزش الكترونیكی را داده و انها را حمایت مالی نیز كرده است .

مدیر کل امور مدارس خارج از کشور با اشاره به این كه نمی‌‏توان از اموزش الكترونیكی به دانش اموزان ایرانی خارج از كشور به عنوان یك طرح كامل اموزشی نام برد خاطر نشان كرد : اعزام معلم به كشورها برای تدریس به دانش‌‏ اموزان ایرانی در اولویت برنامه های اموزش و پرورش است .

ایزدیان با تاكید بر اینكه تنها در كشورهای بسیار معدودی اعزام معلم در برخی مقاطع تحصیلی با مشكل مواجه است گفت : در این كشورها دانش‌اموزان می‌‏توانند از طریق پایگاههای اینترنتی موسسات مجاز به صورت الكترونیكی اموزش ببینند ولی امتحانات انها را وزارت اموزش و پرورش برگزار می كند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب