سه شنبه , 29 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / مدارک دانشگاههای هند و مالزی فاقد اعتبار علمی است

مدارک دانشگاههای هند و مالزی فاقد اعتبار علمی است

بیا تو مالزی -

به نقل از وب سایت UPM : امروز بنده در سایت نو اندیش مطلبی را خواندم که مایه تاسف می باشد و ان اینکه نوشته مدرک دانشگاههای هند و مالزی فاقد اعتبار علمی است. وقتی مسئولان مملکت ما می بینند افراد برای درس خواندن به مالزی هجوم می اورند باید اینگونه بر خورد کنند که مالزی فاقد علم است…

من زیاد وقت شما را نمی گیرم و قضاوت را به شما عزیزان که می دانم چه رنجهائی را متحمل شده اید و و می شوید چه بابت هزینه یا زبان انگلیسی و دوری غربت و هزاران مشکل دیگر بعد هم اقای متکان خیلی راحت در یک کنفرانس اینگونه برخورد می کنند امید وارم ما دانشجویان بتوانیم از حقوق خود دفاع کنیم. تازه دانشگاههای مالزی از لحاظ رتبه علمی که توسط موسسات معتبر ارزیابی می شود بین 300 می باشد و مگر زبان انگلیسی در این دانشگاها نیست و یا مثلا ما در ایران چه یاد گرفته ایم که در مالزی خبری از ان نیست باز هم امید وارم همه دانشجویان بهوش باشند. منبع خبر هم سایت نو اندیش می باشد.

 

مدرک دانشگاه های دو کشور هند و مالزی فاقد اعتبار علمی است

برنا: مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج از کشور وزارت علوم، درباره دانشگاه پونای هند گفت: اعزام هیچ یک از دانشجویانی که جهت ادامه تحصیل به این شهر هندسفر کرده اند از سوی وزارت علوم صورت نگرفته است.  

این روز ها با وجود رشد کمی و کیفی دانشگاه های داخل در تمام دوره های روزانه ،شبانه ،پیام نور، غیر انتفاعی و آزاد اسلامی ،اما متاسفانه باز هم در گوشه و کنار، شاهد تلاش بعضی جوانان جهت آماده سازی شرایط ادامه تحصیل در کشورهایی مثل هند و مالزی هستیم .

به خصوص که اخیرا زمزمه هایی در مورد ادامه تحصیل برخی سیاستمداران در این دانشگاه و بی اعتبار بودن مدرک این دانشگاه ها نیز ، به گوش می رسد.

اعزام دانشجویان به پونای هند از طرف  وزارت علوم نبوده است
علی اکبر متکان ،مدیر کل بورس و امور دانشجویان خارج در وزارت علوم  درباره دانشگاه پونای هند گفت: اعزام هیچ یک از دانشجویانی که جهت ادامه تحصیل به این شهر هندسفر کرده اند ، از سوی وزارت علوم صورت نگرفته است.

وی با بیان اینکه ا ین دسته از دانشجویان از وزارت امور خارجه کشورمان بورسیه می شوند ،اظهار داشت:معمولا از طرف وزارت امور خارجه کشور به متقاضیان تحصیل در شهر پونا سیت هایی SIT داده می شود که ادامه تحصیل برای آنان را در این شهر هند فراهم می کند.

هند می خواهد به هر قیمتی دانشجو بگیرد!
معاون آموزشی وزیر علوم نیز در گفت و گو ی اختصاصی با خبر نگار ما ،مدرک دانشگاه های دو کشور هند و مالزی را فاقد اعتبار علمی لازم توصیف کرد و افزود: کشوری مثل هند می خواهد به هر قیمتی دانشجو بگیرد و در این باره هم تنها منافع مالی و کسب پول بیشتر رادنبال می کند.

وی با تاکید بر اینکه نباید دانشگاه های ایران و سیستم آموزش عالی کشورمان را با هند مقایسه کنیم،گفت:در بیشتر موارد ،آنها با قیمتی ارزان تر اما با کیفیتی به مراتب پایین تر از ایران به پذیرش دانشجو اقدام می کنند.

دانشگاه مالزی هم تنها ویترین قشنگی دارد!
حسن خالقی در باره دانشگاه مالزی هم گفت: این دانشگاه ها ویترین های زیبا و لوکسی در ظاهر ایجاد کرده اند؛اما در واقع به کیفیت هیچ توجهی نداشته اند.

وی ادامه داد: هیئت علمی این دانشگاه ها در بیشتر موارد از دو یا سه عضو تشکیل شده و بیشترآنها نیز اساتید حق ا لتدریس هستند در حالی که ایران،نسبت استاد به دانشجو را حتی در دانشگاه پیام نور هم رعایت کرده و به دنبال انطباق این نسبت با استاندارد های جهانی است.

وی با اشاره به اینکه تربیت عضو هیئت علمی متخصص و نیروی دارای مدرک دکتری Ph.D در هر سیستم آموزشی کار دشواری به حساب می آید،خاطر نشان کرد:معمولا افرادی به این مقاطع راه می یابند که در تمامی طول دوره تحصیل خود،همیشه برتر بوده اند.

وی به همه متقاضیان ادامه تحصیل در مقاطع آموزش عالی توصیه کرد: قدر تمامی داشته های خود را بدانند و راه ادامه تحصیل را در کشور هایی این چنین جستجو نکنند.

یادآور می شود،شهریه دوره های تحصیلی هند 600 دلار است كه مبلغ 400 دلار آن در زمان پذیرش و مابقی در زمان ثبت نام پرداخت می شود . همچنین هزینه پذیرش نیز مبلغ 180 هزار تومان می باشد .

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب