پنج شنبه , 8 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / مراسم باشکوه افطاری ایرانیان در دانشگاه یوپی‌ام

مراسم باشکوه افطاری ایرانیان در دانشگاه یوپی‌ام

بیا تو مالزی -

دیشب جمع کثیری از دانشجویان ایرانی، مراسم باشکوه و بی‌نظیری را دانشکده معماری دانشگاه پوترا برگزار کردند. اینبار میهمانان کشور مالزی از میزبانان خود پذیرایی کردند تا چشمه‌ایی از فرهنگ میهمان ‌نوازی ایرانیان را به استادان و کارکنان دانشگاه یوپی‌ام نشان داده باشند….
این مراسم بی‌نظیر که در فضایی صمیمی از ساعت 18:30 با چیدن میزها و سفرهای رنگارنگ ایرانی شروع شد تا استادان مالزیایی پس از اذان و نماز با اشتهای باور نکردنی غذاهای ایرانی را امتحان کنند. ظاهراً غذاهای ایرانی به ذائقه آنها خوش آمده بود و آنها غذاها را روی هم می‌ریختند و می‌خوردند و در آخر هر پرس غذا هم می‌گفتند: "سداپ" یعنی خوشمزه است. این سفره ایرانی با غذاهایی از نقاط مختلف کشورمان همچون قیمه بادمجان، قرمه‌سبزی، ماکارونی، انواع کوکوها (سبزی، سیب‌زمینی و…)،سوپ جو، سبزی‌پلو، باقالی‌پلو و… دسرهای خوشمزه‌ایی چون حلوا، شیربرنج، کاستر و… رنگین شده بود. نکته قابل توجه اینکه در میان این سفره غذاهایی به چشم می‌خورد که ظاهراً تلفیقی از ذائقه مالیایی و ایرانی بود و در نوع خود قابل توجه و تحسین بود.  از جمله افراد شرکت کننده "آقای ممدوح" دبیر انجمن ایسام بود که ظاهراً همان روز از مسافرت رسیده بودند و کوکو سبزی و شیربرنج مراسم را هم درست کرده بودند.  مهندس جوان "امید سعادتیان" هم که با خانواده خود کمی بعد از افطار ولی با دست پر به این مراسم اضافه شد و قیمه بادمجان مجلس را هم که با دست خود آماده کرده بود، از نکات قابل توجه این مراسم بود.

اما اینگونه مراسمها، که تنها نیاز به هماهنگی و مدیریت دارد در حال حاضر چند سالی است که در این دانشکده برقرار می‌باشد. "آقای عباس‌زاده" مسئول این جشن و کاندیدای دکترا این دانشکده، در خصوص برگزاری آن توضیح داد: "این مراسم که اولین بار در سال گذشته شکل گرفت مورد توجه بسیار زیاد مالزیاییان قرار گرفت برای همین هم تصمیم گرفتیم که امسال هم با وجود مشکلات فراوان، آن را تکرار کنیم. چراکه فکر می‌کنم تاثیر مثبتی رو دید مالزیاییها نسبت به ایرانیها می‌گزارد…" در پایان شاید بهتر باشد اینگونه مراسمها خودجوش به صورت الگویی برای سایر دانشگاها در بیاید تا هرچه بیشتر وحدت میان ایرانیان را اضافه نماید. این مراسم صمیمی در ساعت 21 با گرفتن عکسهای دسته جمعی به پایان رسید. در ادامه گزارش تصویری از حال و هوای مراسم تقدیم می‌نماییم.


منبع خبر:  اختصاصی بیا تو مالزی

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب