خانه / اخبار مالزی / مراسم بزرگداشت مقام معلم درمالزی برگزار شد

مراسم بزرگداشت مقام معلم درمالزی برگزار شد

بیا تو مالزی -

مراسم بزرگداشت سالگرد شهادت استاد شهید مرتضی مطهری و روز معلم روز سه شنبه با حضور محمد مهدی زاهدی سفیر جمهوری اسلامی ایران در این کشور و عباس زمانی فر رییس مجتمع آموزشی امام خمینی (ره) مالزی در این مجتمع برگزار شد…

به گزارش خبرنگار ایرنا از مالزی، زاهدی در این مراسم به اشاره به جایگاه والای معلم و ارزش معنوی و الهی آن، گفت : واژه معلم بار معنوی دارد که رسالت هدایت در آن نهفته است.

وی تصریح کرد: معلمی از ابتدای تاریخ تاکنون با روشنگری و هدایت عجین شده و ثمره فعالیت معلم آگاهی بخشی و هدایتگری است.

سفیر ایران در مالزی همچنین یکی از و ظایف معلم را هدایت دانش آموزان به سمت نور دانست و گفت: اگر معلم با این رویکرد به کلاس برود، قطعا با وضو وارد کلاس می شود و در این کلاس اگر جملاتی هم گفته شود با نیت هدایت و آگاهی بخشی صورت می گیرد.

وی در ادامه هدایت نسل جوان را مهم ارزیابی کرد و گفت: اگر نتوانیم نسل خوبی را تربیت کنیم آیندگان و تاریخ ما را نخواهند بخشید و به طور قطع نتوانسته ایم رسالت هدایت خود را تحقق بخشیم.

دراین مراسم عباس زمانی فر مدیر مجتمع آموزشی امام خمینی (ره) مالزی نیز با ارایه گزارشی از وضعیت این مجتمع، روز معلم را به همه کادر آموزشی و همکاران فرهنگی خود تبریک گفت.

وی افزود: همه تلاش ما این است که بتوانیم خدمات صادقانه ای را به ایرانیان مقیم در مالزی ارایه کنیم و امیدواریم هر سال بتوانیم کیفیت آموزش را بیش از گذشته افزایش داده و امکانات بهتری را برای دانش آموزان فراهم کنیم.

زمانی فر تاکید کرد: به طور قطع معلمی که از آن به عنوان شغل انبیاء یاد شده است، کار خطیر و مهمی است که می تواند آینده ای بهتر را برای ایرانیان در وطن عزیز و دیگر نقاط جهان رقم بزند.
در پایان این مراسم هدایایی از سوی مجتمع امام خمینی (ره) به معلمان این مجتمع اهداء شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب