چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / دانش و فناوری / مراقب رایانه‌های خود در مقابل ویروس اینترنتی ایرانی “سالدوست” باشید

مراقب رایانه‌های خود در مقابل ویروس اینترنتی ایرانی “سالدوست” باشید

بیا تو مالزی -

كارشناسان امنیت اطلاعات در كشور به كاربران در مورد شیوع یك ویروس اینترنتی با نام (‪ (W32/Saldost‬كه توسط ویروس نویسان ایرانی نوشته شده است، هشدار دادند…

مدیر نرم‌افزار یكی از شركت‌های امنیت اطلاعات با بیان این مطلب گفت: بر اساس مشاهدات، نسخه دوم این ویروس نیز در اینترنت منتشر شده است.

"حمیدرضا سعدی" روز چهارشنبه در گفت وگو با خبرنگار آی تی ایرنا افزود: این ویروس نوشته شده به شكل یك نوار زرد رنگ در ب‌الای صفحه رایانه و همراه با جملات فارسی به رنگ قرمز نمایش داده می‌شود.

این بدافزار اینترنتی پس از اجرای فایل آن بر روی سیستم كاربر، ابتدا خودش را بر روی سیستم كپی می‌كند و سپس با تغییر دادن كلیدهایی در رجیستری باعث بروز مشكلاتی از جمله باز نشدن ‪ Folder Option‬و مخفی نگه داشتن فایل‌های مخفی می‌شود.

از جمله كارهای دیگر این ویروس این است كه خودش را در ریشه همه درایوها با نام ‪ autoply.exe‬كپی كرده و در كنار آن فایلی با نام ‪ Autorun.inf‬ایجاد می‌كند.

این عمل باعث می‌شود كه هر گاه كاربر بخواهد به هر شكلی وارد هر درایوی شود، فایل مربوط به كرم اجرا گردد. نوع ‪ Autorun‬ایجاد شده به گونه‌ای است كه اگر فایل ‪ autoply.exe‬كه خود كرم است از روی سیستم پاك شده ولی فایل ‪ Autorun.inf‬باقی بماند، با دوبار كلیك كردن بر روی نام درایو پنجره ‪ Open with‬نمایش داده می‌شود و كاربر نمی‌تواند وارد درایو شود. در این حالت با كلیك راست نمودن بر روی نام درایو و انتخاب گزینه "‪"open‬ نیز نمی‌توان وارد درایو شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب