خانه / اخبار مالزی / مسلمانان مالزی از حضور در کنسرت بلک آید پییز منع شدند

مسلمانان مالزی از حضور در کنسرت بلک آید پییز منع شدند

بیا تو مالزی - مسلمانان مالزی از رفتن به کنسرت گروه هیپ هاپ آمریکایی بلک آید پییز (لوبیا چشم بلبلی)، در کوآلالامپور منع شده اند چون این برنامه با حمایت مالی آبجوسازی “گینس” میسر شده است.

 

دولت مالزی گفته است که مالزیایی های غیر مسلمان می توانند در این کنسرت، که قرار است ماه آینده برگزار شود، حضور یابند.

مسلمانان مالزی، که در این کشور اکثریت جمعیت هستند، باید منطبق با قوانین اسلامی زندگی و مسائل خانوادگی و همین طور شخصی خود را حل کنند. این قوانین مصرف مشروبات الکلی را ممنوع می داند.

ماه گذشته یک دادگاه اسلامی در مالزی زنی مسلمان را که مشروب الکلی مصرف کرده بود به مجازات با ضربات ترکه در ملاء عام محکوم کرد البته اجرای این حکم به خاطر آغاز ماه رمضان به تعویق افتاده است.

کنسرت در مالزی

بلک آید پییز سال پر موفقیتی داشته است و وقتی در تفریحگاه سان وی لاگون در حومه کوآلالامپور به روی صحنه برود جمعیت زیادی به دیدن این گروه لس آنجلسی خواهد رفت.

اما مسلمانان اجازه ورود به این کنسرت را ندارند و به شرکت آبجوسازی گینس گفته شده است که هیچگونه تبلیغ نکند و در جریان کنسرت آبجو نفروشد.

مسلمانان مالزی از حضور در کنسرت بلک آید پییز منع شدند

مقام های وزارت فرهنگ مالزی گفتند که این برنامه معمولا به دلیل ارتباطش با مشروبات الکلی مجوز دریافت نمی کرده است اما وزیران مالزی اجازه داده اند که برگزار شود چون امیدوارند اجرای این کنسرت صنعت جهانگردی این کشور را تقویت کند.

منع شدن مسلمانان از حضور در این کنسرت در حالی مطرح شده است که مالزی اجرای قوانین اسلامی برای شصت درصد جمعیت این کشور را تقویت کرده است.

هفته گذشته نجیب رازق، نخست وزیر مالزی، برای حل مجادله ای که بر سر تنبیه شدن یک زن سی و دو ساله با ضربات ترکه پیش آمد، شخصا دخالت کرد.

این زن به دلیل مصرف مشروب الکلی به شش ضربه با چوب کوتاه در ملاء عام محکوم شده است.

بلک آید پییز در سال 2007 در مالزی کنسرت اجرا کرد که به روی هر کسی که علاقه داشت در این برنامه حضور یابد، باز بود.

سایر گروه های غربی که در این کشور برنامه اجرا کرده اند مجبور بوده اند برنامه های خود را با برخی تغییرات اجرا کنند تا انگیزه ای برای اعتراض گروه های اسلامی نشوند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

یک دیدگاه

  1. :-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*:-*

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب