دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / مشکلی به نام پسورد

مشکلی به نام پسورد

بیا تو مالزی -

آقا یه مشکلی که ما اینجا پیدا کردیم اینه که باید ۱۰۰ تا رمز password حفظ کنیم و از آنجایی که به توصیه یکی از دوستان هم گوش کردیم که پسورد ها یکی نباشه اونها رو مختلف انتخاب کردیم  کلا گیج شده ایم  وگاها با هم همه را قاطی می کنیم …حالا این پسوردا چیه:

 ۱- رمز عابر بانک ۲- رمز کارت اعتباری ۳- رمز" ای بانک" ۴- رمز سی ام بی کلیک ۵- نام ورود" سی ام بی بنک کلیک" ۶- نام ورود جی میل ۷- نام ورود ای میل یاهو ۸- رمز جی میل۹- رمز ای میل یا هو  ۱۰- نام ورود وبلاگ ۱۱- رمز وبلاگ ۱۲ – نام ورود پرتال دانشگاهی دانشجویی ۱۳- رمز پرتال دانشگاهی دانشجویی ۱۴- رمز ورودی پی اچ دی روم-۱۵- رمز ورودی مستر روم ۱۶ رمز ورودی اطاق کنفرانس دانشکده ۱۷- رمز ورودی سایت ساینس دایرکت ۱۸- رمز ورودی سایت مرتبط با پایان نامه ام ۱۹- رمز کیف سامسونت ۲۰- رمز گاو صندوق مدارکمون تو ایران و۲۱- رمز کامپیوتر ماشین پدر گرامی( برای کش رفتن)۲۲- رمز ورودی نرم افزار تلفن به خارج "وی ای پی" ……. و از شانس بد رمز این سی ای ام بی بنک کلیکمون یادمون رفت. حالا رفتیم قبض برق خونه رو بدیم بانک می گه ما قبول نمی کنیم قبضو باید اینترنتی پرداخت کنی حالا بیا درستش کن .

متاسفانه همین داستان رمز و بی احتیاطی یکی از هم دانشگاهی هایمان باعث شد که ایشان ۷۰۰ هزار تومانشان را دیشب از دست بدهند. خانم فاطمه (ج) دانشجوی دانشکده مهندسی که به تازگی خودرو خریده است و به مسیرها هنوز آشنا نیست دیروز در مسیر رفتن به یکی از مراکز خرید اطراف دانشکده گم می شود و از یک رهگزر آدرس می پرسد نامبرده هم اظهار می کند که به همان جا می رود و می تواند سوار شود و او را راهنمایی کند. خانم فاطمه  جیم دو ساعت بعد متوجه می شود که ۲۰۰ رینگیت به همراه کیفش و همراه عابر بانکش که رمزش را هم همراهش درون کیفش گذاشته سرقت شده بنابراین از روی  عابر بانک یکی دیگر از دوستاش سریعا به مرکز زنگ می زند که حساب را مسدود کند که متوجه می شود مبلغ ۲۰۰۰ رینگیت کل موجودی او قبلا دریافت شده است.

توصیه مهندس جوان:  هرگز رمز عابر بانک خود را نزدیک کارت عابر بانک قرار ندهید .می توانید از موبایل خو د برای یاد داشت رمزهای خود به صورت سری استفاده کنید.

منبع : وبلاگ مهندس جوان

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب