خانه / اخبار مالزی / معاون اول رییس جمهور ، برگسترش هرچه بیشتر روابط ایران و مالزی تاكید كرد

معاون اول رییس جمهور ، برگسترش هرچه بیشتر روابط ایران و مالزی تاكید كرد

بیا تو مالزی -

"پرویز داودی "معاون اول رییس جمهوری با اشاره به روابط برادرانه و دوستانه ایران و مالزی گفت : ظرفیت و امكانات زیادی برای توسعه روابط دو جانبه وجود دارد كه باید آن را در جهت منافع دو كشور ارتقا داد…

به گزارش روز شنبه ایرنا به نقل از دفتر امور رسانه‌های نهاد ریاست جمهوری ، یز داودی در دیدار وزیر مسوول در امور سرمایه‌گذاری مالزی با اشاره به‌مواضع‌اصولی مالزی در مجامع بین‌المللی نسبت به جمهوری اسلامی ایران تاكید كرد: مالزی به عنوان یك كشور دوست و مسلمان همواره در كنار جمهوری اسلامی ایران بوده است.

وی با اشاره به ریاست مالزی در سازمان كنفرانس اسلامی گفت: كشورهای اسلامی امكانات و منافع بالقوه بسیار بالایی برای توسعه همكاریها دارند كه باید از آن در جهت منافع ملت‌های مسلمان استفاده كرد.

داودی همچنین با اشاره به امكانات ایران برای توسعه سرمایه‌گذاری‌های خارجی، آمادگی جمهوری اسلامی ایران برای تعمیق و گسترش هر چه بیشتر روابط دو جانبه با مالزی در زمینه‌های مختلف بویژه در زمینه سرمایه‌گذاری‌های مشترك، فناوریهای نو، مخابرات و مسكن اعلام كرد.

" دائو نورواوی " وزیر مسوول در امور سرمایه‌گذاری مالزی نیز در این دیدار باابراز خرسندی از روابط رو به گسترش مالزی و ایران گفت: كوالالامپور برای توسعه روابط خود با تهران هیچ محدودیتی قائل نیست.

نورواوی افزود: مالزی برای ارتقای روابط خود با كشورهای مسلمان بویژه ایران اهمیت زیادی قائل است.

وی حجم فعالیت‌های اقتصادی مالزی بویژه سرمایه‌گذاری مشترك را در ایران فراوان دانست و در ادامه بر آمادگی كشورش برای تحكیم مناسبات دو جانبه در زمینه‌های مختلف تاكید كرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب