یکشنبه , 3 مرداد 1400
خانه / دانستنیها / معرفی بزرگترین فرودگاه‌های جهان

معرفی بزرگترین فرودگاه‌های جهان

بیا تو مالزی -

بزرگترین فرودگاه‌های جهان در سال ۲۰۱۱ معرفی شدند …

شورای بین‌المللی فرودگاهها در تازه‌ترین گزارش خود پرترددترین و بزرگترین فرودگاههای جهان را در سال 2011 میلادی معرفی کرد.

 شورای بین‌المللی فرودگاهها اعلام کرده که نرخ تردد مسافر در فرودگاههای جهان در سال 2011 میلادی 4.9 درصد نسبت به سال قبل از آن افزایش یافته در حالی که نرخ جابه جایی بار در فرودگاهها اندکی کاهش معادل 0.1 درصد داشته است. جابه‌جایی هواپیماها نیز در فرودگاههای جهان در سال گذشته به طور متوسط حدود دو درصد افزایش یافت.

براساس گزارش شورای بین‌المللی فرودگاهها که حاصل بررسی وضعیت 900 فرودگاه در سراسر جهان است، در سال گذشته همچون سالهای پیش فرودگاه آتلانتا با رشد 3.4 درصدی شلوغ‌ترین فرودگاه جهان باقی ماند. فرودگاه پکن با رشدی معادل 4.7 درصد رده دوم را به خود اختصاص داد و فرودگاه هیثرو لندن نیز با رشد 5.4 درصدی سوم شد. در حالی که فرودگاه شیکاگو با افت 0.5 درصدی رده چهارم را بدست آورد. در بین 30 فرودگاه برتر جهان در سال 2011 تنها فرودگاههای شیکاگو، توکیو، مادرید و هوستون شاهد کاهش فعالیت بوده و سایر فرودگاهها رشد فعالیت را تجربه کردند.

در سال 2011 میلادی از نظر جابه‌جایی و ترافیك هواپیما در فرودگاههای جهان رده‌های اول تا سوم به ترتیب به فرودگاههای آتلانتا، شیکاگو و دالاس هر سه در آمریکا اختصاص یافت.

از نظر ترافیک مسافری سه فرودگاه برتر جهان در سال قبل به ترتیب آتلانتا، پکن و لندن بودند. بیش از 92 میلیون نفر در سال قبل از طریق فرودگاه آتلانتا جابه‌جا شدند.حجم جابه‌جایی در فرودگاههای پکن و لندن نیز به ترتیب به 77 و 69 میلیون نفر رسید.

در بین 30 فرودگاه برتر جهان از نظر ترافیک مسافری نامهایی همچون فرودگاههای دوبی (13)، بانکوک (16)، کوالالامپور (28) و استانبول (30) نیز به چشم می‌خورند که ایرانی‌ها بیشتر از سایر فرودگاههای جهان از آنها استفاده می‌کنند. سال گذشته به ترتیب حدود 51، 48، 37.6 و 37.4 میلیون نفر از طریق چهار فرودگاه فوق جابه‌جا شدند. از نظر حجم جابه‌جایی بار نیز سه فرودگاه هنگ‌کنگ، ممفیس و شانگهای اول تا سوم شدند.

 

منبع:خبرگزاری ایسنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

عزت پایدار, برای مردی که به بازیگری آبرو داد

بیا تو مالزی - انتظامی بازیگری با هوش و با شخصیت بود هنرمندی صاحب سلیقه …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب