یکشنبه , 3 مرداد 1400
خانه / دانش و فناوری / معرفی لپ‌تاپ‌های سبك وزن و باقابلیت

معرفی لپ‌تاپ‌های سبك وزن و باقابلیت

بیا تو مالزی -

این روزها لپ‌تاپ‌های سبک وزن مخاطبان زیادی در بازار دارند…

این روزها لپ‌تاپ‌های سبک وزن مخاطبان زیادی در بازار دارند و با وجودی که این لپ‌تاپ‌ها قیمت بالایی دارند، اما کاربران تمایل دارند از نمونه‌های سبک وزن موجود در بازار استفاده کنند تا نمونه‌های سنگین وزن لپ‌تاپ یا مینی لپ‌تاپ‌هایی که قابلیت‌های فنی چندانی ندارند.

البته این را هم در نظر داشته باشید که با توجه به قیمت بالای این لپ‌تاپ‌ها، کمتر کاربری می‌تواند در زمره دارندگان این لپ‌تاپ‌های سبک و اعیانی قرار گیرد.در اینجا ما چند مدل از لپ‌تاپ‌های سبک وزن پرفروش بازار را برای آن دسته که حاضرند برای داشتن یک لپ‌تاپ سبک و باقابلیت مبلغ زیادی صرف کنند، معرفی می‌کنیم.

APPLE

از این خانواده مدل MD314LL/A به عنوان لپ‌تاپ سبک وزن و جدید بازار شناخته می‌شود. این لپ‌تاپ به پردازنده INTEL CORE I7، رم چهار گیگابایتی و هارددیسكی با ظرفیت حافظه 750 گیگابایت مجهز است. صفحه نمایش این لپ‌تاپ هم 3/13 اینچ از نوع Glossy است.ضمن اینكه وزن این لپ‌تاپ هم دو كیلوگرم است. به غیراز این مدل،MAC BOOK AIRهای اپل با مدل‌های MC966 و MC965 در ردیف لپ‌تاپ‌های سبك وزن بازار قرار دارند.این لپ‌تاپ‌ها به پردازنده INTEL CORE I5 و صفحه نمایش‌های 3/13 اینچی مجهزند و با قیمتی حدود یك میلیون و 700 تا دو میلیون تومان به بازار عرضه شده‌اند.

sony

شرکت سونی مدل‌های z133،z216gx/b ، z213GX/B و Z212GX/B را برای علاقه‌مندان به لپ‌تاپ‌های سبک و باریک به بازار عرضه کرده است. این لپ‌تاپ‌ها به صفحه نمایش 1/13 اینچی و کارت گرافیک‌های قوی مجهزند و در کل از لحاظ امکانات فنی در سطح مطلوبی هستند.

در این بین مدل Z133 از لپ‌تاپ‌های سبک وزنی است که قیمت کمتری نسبت به سایر مدل‌های سبک وزن سونی دارد. این لپ‌تاپ به پردازنده INTEL CORE I7 2.9GHZ، رم چهار گیگابایتی و هارددیسکی با ظرفیت حافظه 256 گیگابایت SSD مجهز است. کارت گرافیک این لپ‌تاپ هم GT330 با ظرفیت حافظه یک گیگابایت است. این لپ‌تاپ با قیمت دو میلیون و 700 هزار تومان به بازار عرضه شده است. مدل Z216GX/B هم از نمونه‌های گران قیمت این برند است که به پردازنده INTEL CORE I7، رم چهار گیگابایتی و هارددیسکی با 256 گیگابایت SSD مجهز است.

تجهیز به کارت گرافیکی GT540 با ظرفیت حافظه یک گیگابایت از سایر ویژگی‌های این لپ‌تاپ است. لپ‌تاپ مذکور با قیمت چهار میلیون و 500 هزار تومان به بازار عرضه شده است.

DELL

 

از خانواده DELL لپ‌تاپ 3350 از سری VOSTRO در ردیف سبك وزن‌های بازار قرار دارد. این لپ‌تاپ به صفحه نمایش 3/13 اینچی و پردازنده INTEL CORE I5، رم چهار گیگابایتی و هارددیسك 500 گیگابایتی مجهز است.3350 با قیمتی حدود یك میلیون و 180 هزار تا یك میلیون و 200 هزار تومان به بازار عرضه شده است.

به غیر از این مدل، از خانواده VOSTRO لپ‌تاپ 3450 از سبك وزن‌های بازار است كه به صفحه نمایش 14 اینچی مجهز است. این لپ‌تاپ به پردازنده INTEL CORE I5، رم چهار گیگابایتی و هارددیسكی با ظرفیت حافظه 500 گیگابایت مجهز است. قیمت این لپ‌تاپ هم یك میلیون و 190 هزار تومان اعلام شده است.

TOSHIBA

از این خانواده مدل R630-14T از سبك وزن‌های بازار است كه به صفحه نمایش 3/13 اینچی از نوع TB LED HD، پردازنده INTEL CORE I5،رم چهار گیگابایتی و هارددیسكی با ظرفیت حافظه 500 گیگابایت مجهز است. این لپ‌تاپ با قیمت یك میلیون و 750 هزار تومان به بازار عرضه شده است. همچنین مدل L735-11 از لپ‌تاپ‌های سبك وزن این برند است كه به صفحه نمایش 3/13 اینچی، پردازنده INTEL CORE I5 و… مجهز است. این لپ‌تاپ هم با قیمتی حدود یك میلیون و 450 هزار تا یك میلیون و 500 هزار تومان به بازار عرضه شده است.
ACER

این برند هم در ردیف برندهای ارزان‌قیمت قرار دارد كه بیشتر روی مینی لپ‌تاپ‌ها و لپ‌تاپ‌های ارزان‌قیمت تمركز دارد. مدل ASPIRE 3750 از لپ‌تاپ‌های سبك وزن است كه این برند به بازار عرضه كرده است و به پردازنده INTEL CORE I5، رم چهار گیگابایتی و… مجهز است.

 

منبع:دنیای اقتصاد

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب