پنج شنبه , 2 بهمن 1399
خانه / اخبار جهان / معرفی 50 دانشمند و شرکت علمی برتر دنیا ، یک ایرانی در میان برترین ها

معرفی 50 دانشمند و شرکت علمی برتر دنیا ، یک ایرانی در میان برترین ها

بیا تو مالزی -

بنیاد XPrize و جایزه سالانه 10 میلیون دلاری آن که با ابتکار انوشه انصاری بنا نهاده شده است به عنوان یکی از 50 برنده نشان های نشریه Scientific American معرفی شد…

 نشریه معتبر علمی Scientific American در پایان سال 2007 میلادی فهرست سالانه 50 شرکت علمی و تحقیقاتی و دانشمند برتر جهان را برای اعطای نشان های ویژه خود برگزید.
بنیاد X Prize که از سال 2003 میلادی و در اقدامی ابتکاری جایزه انصاری X Prize به ارزش 10 میلیون دلار را به طرح های ابتکاری و برتر برای سفرهای تفریحی فضایی اعطا می کند به عنوان شرکت برتر در عرصه سیاستگذاریهای علمی معرفی شده است.
در این رتبه بندی کنسرسیوم The Wellcome Trust Case Control نیز به عنوان رهبر نخست تحقیقاتی جهان در سال 2007 برگزیده شده است.
در عرصه تجارت علوم و فناوری نیز شرکت Amyris Biotechnologies معرفی شده است.

 

اما در بخش ارتباط با دنیای بدن حد و مرز مارین شولژیک از دانشمندان دانشگاه MIT ، روبرت گریست از دانشگاه الینویز و وین دسیلوا از کالج پومونا به عنوان محققان برتر و شرکت Apple به عنوان شرکت برتر جهان معرفی شدند.
از دیگر دانشمندان برگزیده Scientific American می توان به جیمز دویشک از دانشگاه ویسکونسین مدیسون و رادوسلاو آدزیک از آزمایشگاه ملی بروک هاون در عرصه سوختهای جایگزین نام برد.
همچنین در عرصه تحقیقات مربوط به سلولهای بنیادین شینیا یاماناکا از دانشگاه کیوتو و فرانک مک کئون از مدرسه پزشکی هاروارد از جمله محققان برجسته جهان معرفی شدند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب