یکشنبه , 10 اسفند 1399
خانه / اخبار مالزی / مقام مالزیایی: تردد مرزی تایلندی‌ها به مالزی همچنان در دست كنترل است

مقام مالزیایی: تردد مرزی تایلندی‌ها به مالزی همچنان در دست كنترل است

بیا تو مالزی -

معاون وزیر امنیت داخلی بر بقای قوانین و مقررات موجود در كنترل ورود شهروندان تایلندی به ایالات مرزی این كشور تاكید كرد…

خبرگزاری رسمی مالزی (برناما) روزدوشنبه به‌نقل از "محمد جوهری باهاروم" گزارش داد: وزارت امنیت داخلی مالزی هرگز از اجرای قوانین و مقررات جاری در محلهای بازرسی مناطق مرزی مالزی – تایلند در ایالات "كداه"، "پرلیس"، "پراك" و "كلانتان" چشم‌پوشی نخواهد كرد.

جوهری همچنین به موافق نبودن وزارت امنیت داخلی مالزی با پیشنهاد دولت محلی ایالت پرلیس این كشور مبنی بر صدور اجازه به شهروندان تایلندی برای ورود به منطقه مرزی "وانگ كلیان" بدون برخورداری از مجوز "عبور مرزی" تاكید كرد.

وی تصریح كرد: تنها شهروندان تایلندی كه دارای مدارك مسافرتی معتبر ویا مجوز عبور مرزی باشند اجازه ورود به مالزی را خواهند داشت.

معاون وزیر امنیت داخلی مالزی افزود: چنانچه افرادی از این مسیر وارد مالزی شده ومرتكب جرم یا خلافی شوند، مسوولیت این تخلفات را چه كسی برعهده خواهد گرفت؟
بنابه این گزارش، جوهری این سخنان را در واكنش به درخواست اخیر "شهیدان قاسم" سروزیر ایالت پرلیس مالزی از وزارت امنیت داخلی مبنی بر صدور مجوز تردد برای شهروندان تایلندی ساكن مناطق مرزی مالزی به منظور خرید و دیدار در روزهای شنبه و یكشنبه (تعطیلات آخر هفته) ایراد كرد.

برهمین اساس، شهیدان پیشتر ضمن اشاره به تشدید تدابیر امنیتی در مناطق بازرسی در مرز مالزی – تایلند، این امر را موجب كاهش شمار ورود شهروندان تایلندی به مالزی و به تبع آن لطمه اقتصادی به مناطق مرزی عنوان كرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب