چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / موسیقی دانشجویان ایرانی مقام دوم را در مالزی کسب کرد

موسیقی دانشجویان ایرانی مقام دوم را در مالزی کسب کرد

بیا تو مالزی -

گروه موسیقی دانشجویان ایرانی (یوتاب) در مسابقه موسیقی “یک جهان فرهنگ” مقام دوم را کسب کرد.

گروه موسیقی دانشجویان ایرانی (یوتاب) در مسابقه موسیقی “یک جهان فرهنگ” که در سالن اجتماعات دانشگاه نیلای مالزی برگزار شد مقام دوم را کسب کرد.
در این مسابقه که تا شامگاه شنبه ادامه داشت 22 گروه از ملیتهای مختلف و دانشگاههای بین المللی مالزی شرکت داشتند و هر یک به هنر نمایی و اجرای آثار خود پرداختند.

 رتبه اول این مسابقه را گروه دانشجویان مالایی دانشگاه UTP و مقام دوم را گروه موسیقی ایرانی یوتاب از دانشگاه پوترا مالزی به خود اختصاص داد.

گروه موسیقی ایرانی یوتاب متشکل از دانشجویان کارشناسی ارشد و دکتری دانشگاه پوترا مالزی است که از سرایندگان، آوازخوانان و نوازندگان جوان حرفه ای و با تجربه کشورمان تشکیل شده است.

گروه موسیقی دانشجویان ایرانی سه قطعه فولکلور (محلی) بنام راساسایانگ (Rasa Sayang)، لیلا (قطعه ای از استان خراسان) و سایه چمن (قطعه ای از استان فارس) از  کشور مالزی و ایران را  اجرا کردند که با تشویق حضار همراه بود.
بهره گیری آکادمیک از فنون موسیقی در تنظیم آهنگها و تلفیق روشهای نوازندگی ایرانی، چینی، مالایی و کلاسیک  از جمله ویژگی برجسته اجرای دانشجویان بود که مورد توجه داوران و برگزار کنندگان مسابقه قرار گرفت.

اعضای گروه موسیقی دانشجویان ضمن انتقاد از چاپ نکردن پرچم ایران در پوسترهای فستیوال نیلای در یک حرکت نمادین و هماهنگ پرچم ایران را به عنوان نماد پر افتخار کشورشان بر فراز سالن برگزاری جشنواره برافراشتند.

گروه موسیقی  دانشجویان  ایرانی یوتاب را در گروه سازهای زهی علی کاشمری (نوازنده ویولن)، احسان یدالهی (نوازنده سه تار)، ضحی قیامی ( نوازنده دوتار) و در سازهای کوبه ای سید محمد میرکریمی (نوازنده دف و سرپرست گروه) و مهیار خطیری نژاد ( نوازنده تمبک) همراهی می کنند.
گروه دانشجویان ایرانی را در این مسابقه امین طیبی میگونی وشکوفه نینوایی و در بخش گروه کر  آزاده اجری (مسوول هماهنگی و برنامه ریزی گروه)، خاطره و آزیتا اسدی همراهی کردند.

در این مسابقات پرفسور شمس البحرین رئیس دانشگاه نیلای و حاجی عمر عرئیس دالرحمن نماینده وزارت علوم کشور مالزی حضور داشتند.

شهر نیلای در 60 کیلومتری کوالالامپور پایتخت مالزی قرار دارد.

موسیقی دانشجویان ایرانی مقام دوم را در مالزی کسب کرد
موسیقی دانشجویان ایرانی مقام دوم را در مالزی کسب کرد
موسیقی دانشجویان ایرانی مقام دوم را در مالزی کسب کرد
موسیقی دانشجویان ایرانی مقام دوم را در مالزی کسب کرد

منبع : خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب