خانه / اخبار مالزی / ناامنی برای ایرانیان در مالزی

ناامنی برای ایرانیان در مالزی

بیا تو مالزی -

ناامنی‌های اخیر و سرقت و آزار اذیت ایرانیان در مالزی در طول ماه‌های اخیر، باعث ایجاد مشکلاتی برای برخی هم‌میهنان ساکن این کشور شده است…

ناامنی‌های اخیر و سرقت و آزار اذیت ایرانیان در مالزی در طول ماه‌های اخیر، باعث ایجاد مشکلاتی برای برخی هم‌میهنان ساکن این کشور شده است.

به گزارش خبرنگار «تابناك»، در مركز خرید «میدولی» مالزی، سارقان با ترفندی مكارانه، تمام شش هزار رینگیت (هزینه شهریه و ودیعه مسكن) یكی از شهروندان ایرانی را كه برای تبدیل ارز به آنجا مراجعه كرده بود، به سرقت بردند.

این گزارش حاكی است، این شهروند ایرانی با فیلم‌هایی كه از صحنه همراه داشت، به دفتر پلیس مراجعه می‌‌كند اما پس از پر کردن فرم‌هایی به ایشان می‌گویند: باید مواظب می‌بودید، مقصر خودتان هستید، ما پیگیری خواهیم کرد، اما شما سعی کنید این پول را فراموش کنید.

اما هفته گذشته، حادثه دیگری برای یك خانواده ایرانی ساكن در «وسیتا ایمپیانا» رخ داد: حدود ساعت 3 بعد از ظهر، یک دختر چینی تبار حدودا هفده ساله، به منزل این خانواده می‌آید و خود را وابسته به شرکت مهمی معرفی کرده و در همان آغاز، کارت شناسایی را به آنان نشان می‌دهد تا اعتمادشان را جلب کند و سپس از ایشان می‌خواهد از بین کارت‌های داخل کیفش، یکی را برگزینند و آن را باز کنند. کارت را باز می‌کنند که ناگهان دخترک شروع به هوا جستن می‌کند و فریاد می‌زند: شما برنده بزرگی هستید.

این خانواده، حرف‌های دخترك را باور نمی‌كنند، ولی دخترك هر طوری شده به خانه وارد می‌شود و سپس به زبان چینی با یک نفر صحبت کرده و بعد گوشی را به وی می‌دهد و می‌گوید از کارمندان شرکت ما هستند و آنها هم از این‌که شما این کارت نصیبتان شده، بسیار شادمانند و می‌خواهند به شما تبریک بگویند. خلاصه دخترک به این بهانه که اگر شما به همراه من به شرکت بیایید و ما جایزه را به شما دهیم، به من هم هزار رینگیتی می‌رسد، این خانواده را وادار می‌کند تا به شرکت بروند. همه چیز روی نظم و حساب شده بود و حتی در اینکه آیا شرکت شماره ثبت دارد یا خیر دقت می‌کند و همه چیز را درست می‌بیند.

اما هنگامی كه این خانواده منصرف می‌شوند و می‌خواهند برگردند در یک چشم به هم زدن حدود ده تا پانزده نفر از افراد چینی را می‌بینند و تازه درمی‌یابند که قضیه دارد جدی می‌شود! به همین دلیل کمی نرمتر شده و مجبور می‌شوند با آنها همکاری کنند. آنها برای تحویل جایزه که به قول خودشان پانزده دقیقه بعد آماده است، مبلغ 5600 رینگیت طلب می‌کنند.

یک عضو خانواده در شرح ماجرا می‌گوید: من به ایشان گفتم نقد با خودم چیزی ندارم، اما اگر اجازه دهید فردا می‌آیم که متأسفانه، افراد چینی مانع خروج ایشان شده و مجبور می‌شود که حداکثر مبلغ مجاز قابل برداشت با ATM که 3000 رینگیت است را در ازای دریافت یک محصول (مثلا دوربین فیلمبرداری دیجیتال) به آنها بدهد و البته پنجاه رینگیت هم بابت بیمه!! پس از این تفاسیر، نوبت به جایزه می‌رسد که با روش‌های نوین و کامپیوتری، وی برنده یک محصول دیگر می شود. چینی‌ها که همه به ایشان تبریک می‌گفتند، ادعا می‌کردند محصولی که شما برنده شدید، ارزشی بالغ بر 10000 رینگیت دارد و برای اثبات ادعاهای خود، روزنامه‌ها و مجلات تبلیغ را که کالا با قیمت آن در آن درج شده است می‌بیند، اما می‌داند که چینی‌ها از ایشان چند عکس با دو محصول هم می‌گیرند تا آن را در روزنامه انگلیسی زبان یعنی استار چاپ کنند.

این فرد از آنها خواهش می‌کند که محصولات را به شما می‌دهم و شما هم پول را پس دهید، اما این آب در هاون کوبیدن بوده است و آنها در صورت گزارش به پلیس، حتی او را به قتل هم تهدید می‌کنند.

گفتنی است، در ادامه این ناامنی‌ها و تهدیدات جانی و مالی ایرانی‌ها در مالزی، یك سایت خبری از حمله چند نفر مالزیایی به دو تن از شهروندان ایرانی خبر داد.
این گزارش می‌افزاید: این دو ایرانی كه قصد عزیمت از فرودگاه به سمت خانه را داشتند، از قصد شوم راننده تاكسی آگاه می‌شوند. راننده با استفاده از گاز درصدد مسموم كردن آنها بوده كه با دیدن دود سفید رنگ آن دو با سرعت عمل خویش از این مهلكه جان سالم به در می‌برند.

نظرات كاربران:
به اطلاع دوستان عزیز می رسانم. تلفن Nokia N95 اینجانب که چند ماه پیش به مبلغ 600 هزار تومان از ایران خریده بودم هم دیروز دزدیدند. ماجرا بدین شرح است.اینجانب هنگام بازگشت به منزل و سوار شدن،گوشی خود را جلو کیلومتر گذاشتم. در بین راه یک موتور سوار با یک نفر همراه با نزدیک شدن به ماشین، ابتدا دست به آینه ماشین زدند و حواس مرا پرت کردند که شاید تصادفی رخ داده باشد و سپس گوشی را با ترفندی ناباورانه از جلوی کیلومتر دزدیدند. البته من پس از 3 تا 4 ثانیه متوجه قضیه شدم که متاسفانه دزدان با استفاده از شلوغی و ترافیک متواری شده بودند. در این مملکت هیچ کس پاسخگو نیست
من سال 1999 انجا بودم و از برخورد بد مردم ان کشور که از قضاء مسلمان هستند شرمنده می شوم. در همان سال پول من را در اتوبوس جلوی مردم دزدیدند ولی هیچکس عکس العملی نشان نداد. در همان سال وقتی به اداره مهاجرت رفتم خانمی که مسلمان بود و مامور در جواب سلامم گفت: گمشو برو به کشورت. الان و از همان موقع در تالند زندگی می کنم. چندی پیش مقاله ای از یک استاد خارجی مقیم مالزی ترجمه کردم و با نهایت تعجب خواندم و نوشتم که در سال1999 دولت مالزی مذهب شیعه را در کنار هندویسم و بودیسم و امثالهم مذهبی شرک آمیز خواند وپیروان آنان را مشرک.امیدوارم روزی دولت مردان ایرانی از عزت ایرانی چنان همایت کنند که هیچکس جرات نگاه چپ به ایرانی را نداشته باشد. و امیدوارم دولت این همه لیلی به لالای این کشورهای به اصطلاح مسلمان نزاره.

منبع : تابناک

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب