چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار ایران / نحوه ارزشیابی مدارک نیمه حضوری و غیرحضوری دانشگاههای خارج از کشور

نحوه ارزشیابی مدارک نیمه حضوری و غیرحضوری دانشگاههای خارج از کشور

بیا تو مالزی - مدیر کل امور دانش آموختگان وزارت علوم، تحقیقات و فناوری شرایط جدید نحوه ارزشیابی مدارک نیمه حضوری و غیرحضوری دانشگاهها خارج از کشور را اعلام کرد.

محمد جواد یزدان پناه در گفتگو با خبرنگار مهر، درباره شرایط جدید نحوه ارزشیابی مدارک نیمه حضوری و غیرحضوری دانش آموختگان خارج از کشور گفت: مطابق قوانین موجود مدارک مربوط به دوره های نیمه حضوری و غیرحضوری  بررسی می شود اما این نگرش در شورای ارزشیابی اصلاح شده و به زودی نیز ابلاغ می شود.

وی اظهار داشت: بر اساس این از اول ژانویه 2009 دیگر هیچگونه تحصیلات نیمه حضوری و غیر حضوری در مقاطع کاردانی، کارشناسی و کارشناسی ارشد پذیرفته نیست و تنها نیمه حضوری با تعریف جدید در مقطع دکتری قابل قبول است که به زودی طی 2 هفته آینده آن را ابلاغ می کنیم.

مدیر کل امور دانش آموختگان وزارت علوم افزود: کمتر از یک سوم زمان متعارف تحصیل را غیرحضوری می دانیم و بین یک سوم تا دو سوم را نیمه حضوری و بالای دو سوم نیز حضوری که با شرایط جدید این نسبت ها تغییر کرده اند.

وی اظهار داشت: به عنوان مثال اگر دوره دکتری رشته ای 3 سال باشد، دانشجو باید حداقل 18 ماه در محل  تحصیل حضور داشته باشد. فاصله بین 18 تا 30 ماه نیمه حضوری خواهد بود.

یزدان پناه با بیان اینکه این قانون برای کلیه دانشگاههای خارج از کشور مصداق دارد، گفت: فلسفه قانون جدید این است که متقاضی برای ادامه تحصیل در دانشگاه خاصی مستقر شود نه اینکه ثبت نام کنند و به صورت ترددی رفت و آمد کند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

یک دیدگاه

  1. ;D:D;):

    kooooookkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkkk
    k

    );D;D;D

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب