خانه / اخبار مالزی / نخستین مجتمع آموزشی دخترانه ویژه ایرانیان مقیم مالزی راه اندازی شد

نخستین مجتمع آموزشی دخترانه ویژه ایرانیان مقیم مالزی راه اندازی شد

بیا تو مالزی -

مجتمع آموزشی نمونه مردمی شماره دو امام خمینی (ره) کوالالامپور و نخستین مجتمع آموزشی دخترانه ویژه ایرانیان مقیم مالزی در پایتخت این کشور راه اندازی شد…به گزارش ایرنا، این مجتمع آموزشی با پذیرش 270 دانش آموز در مقاطع مختلف تحصیلی از پیش دبستانی تا پیش دانشگاهی، مقارن با ابتدای سال جاری تحصیلی در شهر کوالالامپور، پایتخت مالزی فعالیت آموزشی خود را آغاز کرده است.

مدیر مجتمع آموزشی نمونه مردمی امام خمینی (ره) کوالالامپور درباره اهداف راه اندازی مجتمع جدید به خبرنگار ایرنا گفت: باعنایت به شمار روزافزون ایرانیان مقیم مالزی و ضرورت فراهم آوردن زمینه تحصیلی فرزندان آن بخش از هموطنان که علاقه مند به تحصیل در مدارس آموزشی ایرانی هستند و همچنین نظر به محدودیت فضای موجود در ساختمان شماره یک این مجتمع، تفکیک بخش دخترانه و پسرانه در دستور کار مدیریت این مجتمع قرار گرفت.

دکتر محمد یوسفی افزود: به همین منظور با پیگیری سفارت جمهوری اسلامی ایران در مالزی و دفتر مدارس خارج از کشور وزارت آموزش و پرورش، مجتمع جدید در منطقه امپنگ اوتاما واقع در شمال شرقی شهر کوالالامپور راه اندازی شد و مقارن با آغاز سال تحصیلی 87- 88 کار خود را آغاز کرد.

وی با اشاره به اینکه مجتمع دخترانه جدید در فضایی مناسب در سه طبقه و 15 کلاس درسی واقع شده، تصریح کرد: به منظور رفاه حال هرچه بیشتر دانش آموزان، 98 درصد کادر آموزشی و اداری این مجتمع را بانوان تشکیل می دهند.
یوسفی ادامه داد: در همین راستا همچنین بانک اطلاعات نیروی انسانی تهیه و مشخصات تمامی افراد متقاضی برای اشتغال در این مجتمع به تعداد 200 نفر اعم از نیروهای کادر آموزش و پرورش و غیره که توانایی تدریس دارند، در آن درج شده و این افراد متناسب با سوابق تحصیلی، تدریسی و آموزشی آنان در این بانک اطلاعاتی مورد طبقه بندی قرار گرفته اند.

وی همچنین به راه اندازی وب سایت مجتمع آموزشی نمونه مردمی امام خمینی (ره) کوالالامپور در سال جاری اشاره کرد و افزود: با ارتقای وبلاگ این مجتمع به وب سایت رسمی، عملا دایره خدمات آموزشی این مجتمع به صورت مجازی و غیر حضوری گسترش چشمگیری یافته است.

به گفته یوسفی، بخشهای اخبار، مشخصات معلمان و درج نشانی اینترنتی آنان برای برقراری ارتباط تمام وقت با دانش آموزان، آموزش مجازی ویژه ارایه خدمات آموزشی به دانش آموزان غیر حضوری حتی درصورت دراختیار نداشتن کتب درسی، برقراری ارتباط با انجمنهای علمی ازجمله پایگاه علمی آموزشی علوم پایه، شبکه رشد، باشگاه دانش پژوهان جوان ازجمله بخشهای کاربردی این وب سایت به شمار می آید.

مدیر مجتمع آموزشی امام خمینی (ره) کوالالامپور اضافه کرد: تمامی دانش آموزان، اولیا و علاقه مندان به برقراری ارتباط مجازی با سایت این مجتمع می توانند با مراجعه به نشانی اینترنتی www.irskl.com به مشاهده مطالب آموزشی مورد نظر خود در این سایت مبادرت ورزند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب