دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار جهان / نخستین پرواز بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان

نخستین پرواز بزرگترین هواپیمای مسافربری جهان

بیا تو مالزی -

شركت هواپیمایی سنگاپور روز پنجشنبه اولین شركت هواپیمایی جهان بود كه از هواپیمای مسافربری عظیم ایرباس A380 در خطوط هوایی استفاده كرد…به گزارش آسوشیتدپرس این هواپیمای اشرافی با تجهیزات و وسایل رفاهی منحصر به فرد كه داخل آن بی‌سروصداتر از هر هواپیمای دیگری است می‌تواند حداكثر 853 مسافر حمل كند.

این هواپیما در اولین پرواز 455 سرنشین داشت كه بعضی از آنان ده‌ها هزار دلار برای نشستن در آن پول داده بودند.

هواپیما ساعت 8:16 دقیقه صبح پنجشنبه در پروازی 7:30 ساعته از سنگاپور عازم سیدنی در استرالیا شد تا عصری جدید در سفرهای هوایی را آغاز كند. این هواپیما حدود 30 خدمه از جمله 4 خلبان داشت.

این هواپیمای دو طبقه، كه دارای 4 موتور «رولز رویس ترنت 900» است به حدود 37 سال سلطه هواپیمای امریكایی بویینگ 747 خاتمه داد.

این هواپیما به ادعای شركت اروپایی سازنده آن یعنی ایرباس SAS كم‌مصرف‌ترین و بی‌سروصداترین هواپیما در داخل و خارج، است.

این هواپیما با حدود دو سال تاخیر 15 اكتبر به شركت هواپیمایی سنگاپور تحویل داده شد. این شركت در 10 ماه آینده تنها شركت دارنده این هواپیما خواهد بود.

ارتفاع این هواپیما معادل یك ساختمان 7 طبقه است و روی هر بال آن حدود 70 خودرو متوسط جا می‌گیرد. بویینگ 747 ظرفیت حدود 500 مسافر دارد.

شركت هواپیمایی سنگاپور بیشتر صندلی‌های پرواز افتتاحیه را در اینترنت به حراج گذاشت و با این كار 1.26 میلیون دلار برای امور خیریه جمع‌آوری كرد. یك انگلیسی بیشترین پول را داد كه برای دو صندلی 100 هزار و 380 دلار پرداخت. او اولین كسی بود كه سوار هواپیما شد!

این شركت مجموعا 19 فروند A380 سفارش داده است. شركت هوایی امارات دبی كه 55 فروند A380 سفارش داده اولین فروند آن را اوت 2008 تحویل خواهد گرفت. قیمت هر فروند از این هواپیما 320 میلیون دلار است.

ایرباس تاكنون سفارش ساخت 165 دستگاه A380 دریافت كرده است.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب