خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر مالزی: آزادی بیان در کشور مطلق نخواهد بود

نخست وزیر مالزی: آزادی بیان در کشور مطلق نخواهد بود

بیا تو مالزی - نخست وزیر مالزی گفت: آزادی بیان در کشور مطلق نخواهد بود و هرگونه بیانی چه به صورت اینترنتی و یا در سایر رسانه ها باید با مسئولیت پذیری همراه باشد.

به گزارش روز سه شنبه ایرنا به نقل از روزنامه نیواستریتز تایمز، نجیب تون رزاق در پایان نشست شورای ملی فناوری اطلاعات مالزی در گفتگو با خبرنگاران، گفت: با وجود آگاهی از تهدیدات بالقوه اینترنت در کشور و جامعه، هیچ گونه سانسوری بر جریان آزاد اطلاعات در اینترنت اعمال نخواهد شد.
وی تصریح کرد: جریان آزاد اطلاعات در اینترنت و فضای سایبر بر اساس بند 3 (3) قانون ارتباطات و چندرسانه ای سال 1988 این کشور تضمین شده است.
نجیب تون رزاق همچنین در ادامه خاطرنشان ساخت که با وجود دستورالعمل های قانونی برای مقابله با استفاده غیر اخلاقی و مضر از فضای سایبر، “آگاهی” جامعه مدنی مهمترین عامل خنثی کننده تهدیدات بالقوه موجود اینترنت و فضای سایبر می باشد.
وی تصریح کرد: کارشناسان و متخصصان این حوزه همواره و به طور پی در پی باید چالش ها و فرصت های فضای سایبر در کشور را مورد بررسی دقیق قرار دهند، چرا که تجربه ما از “جهانی سازی” نشان داد که نادیده گرفتن آن و بویژه پیامد های آن اثرات مخربی در جامعه داشته است.
نخست وزیر مالزی با برشمردن تهدیدات بالقوه فضای سایبر بر یکپارچگی ملی، توسعه کشور، همگرایی در بین اقوام جامعه و هویت فرهنگی و اجتماعی این کشور، تاکید کرد که ما در عین حال باید به جلو حرکت کرده و از آن به عنوان یک فرصت استفاده کنیم، نه اینکه با “ترس و نگرانی” از آن فرار کنیم.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

یک دیدگاه

  1. با صدها درورد به چنین اندیشمندانی ، که هدایتگران جامعه به سوی فردایی روشن میباشند . آقای نجیب تون رزاق ، من به عنوان یک انسان ، در مقابل اندیشه والای شما سر خم میکنم .
    آزادی بیان در هیچ کجای دنیا مطلق نیست : در آلمان نئو نازیستها ، در ایتالیا نئو فاشیستها ، در کشورهای اسکاندیناوی چپهای افراطی ، در آمریکا سازمانهای ضد سیاه پوستان ( نئو کوکلوس کلان ها و Red Necks ) ، در هندوستان سیکهای افراط گرا ، در پاکستان ، افغانستان ، کشورهای اقماری شمال ایران ، کشورهای عربی ، کشور های شمال آفریقااسلامگرایان افراطی مانند القائده ، . . . همگی در بیان نظرات خود محدود میباشند .
    این محدودیت در انتشار افکار ، نوعی واکسیناسیون جامعه است بر علیه آنچه افراط گرایی گفته میشود . پس ما نیز به سهم خود از این تصمیم استقبال کرده و وظیفه خود میدانیم در راستای پاسداشت از آن ، نهایت تلاش خود را به عمل آوریم .

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب