چهارشنبه , 12 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر مالزی: انتقال قدرت زودتر از موعد مقرر نیز امکانپذیر است

نخست وزیر مالزی: انتقال قدرت زودتر از موعد مقرر نیز امکانپذیر است

بیا تو مالزی -

نخست وزیر مالزی گفت: انتقال قدرت در این کشور حتی بسیار زودتر از موعد مقرر در ژوئن سال 2010 نیز می تواند صورت پذیرد…به گزارش روز پنج شنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، عبدالله احمد بداوی در یک کنفرانس خبری به اتفاق نجیب رزاق افزود: برنامه انتقال قدرت به نجیب قابل تغییر است و من تصمیم خواهم گرفت که چه زمانی قدرت را به وی واگذار کنم.

وی ادامه داد: من اگر تصمیم بگیرم که قدرت را واگذار کنم، زود تر آنرا اعلام خواهد کرد. با این حال این مساله بستگی زیادی به عملکرد نجیب رزاق نیز دارد.

بداوی در عین حال تاکید کرد که بر اساس توافق وی با معاون خود، وی در انتخابات درون حزبی آمنو (سازمان ملی مالایی تباران متحد) در ماه دسامبر سال جاری همچنان نامزد اصلی پست ریاست این حزب و نجیب نیز کاندیدای معاونت آن خواهد بود.

این گزارش می افزاید: نجیب نیز در این کنفرانس خبری ضمن تایید اظهارات بداوی خاطرنشان ساخت که دو طرف در زمینه انتقال قدرت به توافق کامل دست یافته اند.

نجیب رزاق در پاسخ به سوالی در خصوص زمان دقیق انتقال قدرت افزود: انتقال قدرت از همین الان تا ژوئن 2010 ممکن است صورت بگیرد و ما تصمیم خود را گرفته ایم و بر اساس آن عمل خواهیم کرد.

نجیب همچنین ابراز امیدواری کرد که توافق وی با بداوی در این زمینه با موافقت سایر اعضای آمنو نیز همراه باشد.

به گزارش ایرنا، بر اساس توافقی که چند ماه پیش بین عبدالله احمد بداوی، نخست وزیر و معاون وی صورت گرفت، دو طرف توافق کردند در ژوئن سال 2010، بداوی سمت نخست وزیری و ریاست باریسان نشنال، ائتلاف حزبی حاکم بر این کشور را به نجیب رزاق انتقال دهد.

در همین حال، شماری از مقامات این کشور از جمله وزیر صنعت و تجارت بین الملل مالزی در روزهای اخیر اظهار داشته اند که زمان برای انتقال قدرت در این کشور فرارسیده است.

محی الدین یاسین با اشاره به توافق بداوی با "نجیب رزاق"، معاون خود در مورد انتقال قدرت در ژوئن سال 2010 میلادی تاکید کرد که زمان انتقال قدرت به خاطر بی ثباتی های سیاسی و ضعفهای مدیریتی کشور باید بسیار زودتر از موعد مقرر انجام گیرد.

از سوی دیگر جابجایی روز گذشته سمت وزارت دفاع از نجیب به بداوی و وزارت اقتصاد از بداوی به نجیب نیز در راستای احتمال انتقال قدرت در این کشور زودتر از موعد مقر ارزیابی شده است.

منبع : ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب