خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر مالزی برنامه دهم توسعه این کشور را تقدیم مجلس کرد

نخست وزیر مالزی برنامه دهم توسعه این کشور را تقدیم مجلس کرد

بیا تو مالزی -

“نجیب تون رزاق “نخست وزیر مالزی روز جمعه برنامه دهم توسعه این کشور را تقدیم مجلس کرد که بر اساس آن دولت مالزی مبلغ 230 میلیارد رینگیت (معادل 690 تریلیون ریال) برای اجرای آن اختصاص داده است…

به گزارش ایرنا به نقل از خبرگزاری مالزی (برناما)، نجیب تون رزاق اعلام کرد که 55 درصد از بودجه مذکور را به بخش های اقتصادی کشور اختصاص داده است.
بر اساس این گزارش، همچنین 30 درصد از مبلغ 230 میلیارد رینگیت در برنامه دهم توسعه مالزی به بخش های اجتماعی، 10 درصد به بخش های امنیتی و 5 درصد به بخش های اجرایی عمومی تعلق خواهد یافت.
این گزارش می افزاید، در برنامه دهم توسعه مالزی انتظار می رود سرانه در آمد خام ملی برای هر مالزیایی به 12 هزار و 140 دلار در سال 2015 میلادی افزایش یابد.
انتظار می رود برای حصول به این میزان در آمد سرانه طی برنامه دهم توسعه، میزان رشد ناخالص ملی مالزی نیز به میزان 65 واحد در هر سال رشد کند.
دولت مالزی برای نیل به اهداف این برنامه پنج استراتژی بنیادی را برای خود در نظر گرفته است.
از مهمترین این استراتژی ها ایجاد یک محیط مساعد برای بالندگی رشد اقتصادی، حرکت به سوی یک توسعه اقتصادی – اجتماعی جامع و ایجاد محیط مناسب برای ارتقاء کیفیت زندگی قابل ذکر است.
بر اساس این برنامه دولت مالزی همچنین تلاش خواهد کرد تا زیرساخت های غیر فیزیکی شامل سرمایه های انسانی و خلاقیت و نو آوری را توسعه دهد.
بودجه اختصاص داده شده برای زیرساخت های غیر فیزیکی در برنامه دهم توسعه مالزی به 40 درصد افزایش خواهد یافت در حالیکه این میزان در برنامه نهم توسعه این کشور تنها 21 درصد بوده است.

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب