چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر مالزی بر پرهیز از اختلافات نژادی تاکید کرد

نخست وزیر مالزی بر پرهیز از اختلافات نژادی تاکید کرد

بیا تو مالزی -

نخست وزیر مالزی از مردم این کشور خواست اجازه ندهند اختلافات نژادی دستاوردهای این کشور را تحت تاثیر قرار دهد…

بر اساس پیام نخست وزیر مالزی که به مناسبت پنجاه و سومین سالگرد استقلال مالزی در اختیار رسانه ها قرار گرفت ، نجیب رزاق تاکید کرد: دستاوردهای مالزی می تواند در یک چشم بر هم زدن از بین برود .

وی در این پیام روند مهاجرت متخصصان به کشورهای دیگر برای پیدا کردن زندگی بهتر را به عنوان از دست دادن بزرگ سرمایه برای مالزی دانست.

نخست وزیر مالزی در این پیام خواهان بهره گیری از صلح ، هماهنگی و ثبات و گام برداشتن به سوی پیشرفت مالزی شد.

نجیب، دولت را متعهد کرد تا با استفاده از تمام ظرفیتهای قانونی برای حفظ تمامیت ارزی مالزی تلاش کنند، زیرا ثبات داخلی به منزله ستون فقرات صلح است.

وی  دستیابی به اهداف عالی را حرکت رو به جلو توصیف کرد و خواهان مالزی توسعه یافته تا سال 2020 میلادی شد .

نجیب ضمن تقدیر از خدمات رهبران گذشته مالزی ، تلاش انها را از عوامل موثر رسیدن  ملت به سطوح بالاتر اجتماعی دانست.

وی در پیام خود افزود : تمام شهروندان مالزیایی برای این کشور سرنوشت ساز و با اهمیت هستند و هر یک از آنها باید از پتانسیلهای خود برای شکوفایی جامعه کمال بهره را ببرند.

کشور مالزی که از سه قومیت اصلی مالایی، چینی و هندی تشکیل شده است همواره با تنشهای نژادی آشکار و نهان روبرو بوده است. سال 1969میلادی تنش میان نژادهای مالایی و چینی پس از انتخابات پارلمانی منجر به درگیری‌های خونین و کشته شدن ده‌ها نفر در کوالالامپور پایتخت کشور مالزی شد.

نجیب تون رزاق نخست ‌وزیر فعلی مالزی برای تقویت اتحاد ملی و ترویج فرهنگ تسامح میان نژادها از زمان به قدرت رسیدن خود طرحی به نام “یک مالزی” را به اجرا گذشته است.

مالزی سه شنبه 9 شهریور مطابق با 31 اوت پنجاه و سومین سالگرد استقلال خود را جشن می گیرد.سی و یکم اوت سال 1957 میلادی  مالزی از استعمار انگلیس مستقل شد و  “تنکو عبدالرحمن” رئیس وقت حزب آمنو به عنوان اولین نخست ‌وزیر فدراسیون مالزی برگزیده شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب