دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر مالزی خواستار تشكیل اتحادیه بین‌المللی حلال شد

نخست وزیر مالزی خواستار تشكیل اتحادیه بین‌المللی حلال شد

بیا تو مالزی -

نخست‌وزیر مالزی اطمینان یافتن از پایداری و یكپارچگی صنعت حلال را در دنیای اسلام یك مسوولیت جمعی دانست و در این راه تشكیل اتحادیه بین‌المللی حلال به عنوان یك بدنه اصلی برای حفظ این یكپارچگی را ضروری برشمرد…

به گزارش روز دوشنبه خبرنگار ایرنا، ” عبدالله احمد بداوی” در آیین گشایش همایش بین‌المللی حلال ‪ ۲۰۰۷‬در مركز همایش‌های بین‌المللی كوالالامپور گفت: اتحادیه بین‌المللی حلال سكوی مشتركی برای تقویت تمامی تلاشها جهت پیشبرد این بخش است كه به صورت یك سازمان غیردولتی و غیرانتفاعی عمل خواهد كرد.

وی در بخش دیگری‌از سخنان خود فراهم كردن غذای حلال و پاك توسط مسلمانان برای تمامی بشریت را یك واجب شرعی دانست.

بداوی خاطرنشان كرد: بر مسلمانان واجب است كه محصولات و خدمات حلال را برای همه ابناء بشر فراهم كنند و به همین جهت بایستی صنعت حلال را به یك تجارت جهانی تبدیل كرد.

نخست وزیر مالزی ضمن اینكه صنعت حلال را دارای پتانسیل مالی بسیار بالایی در جهان دانست افزود: با وجود یك بازار ‪ ۱/۶‬میلیون نفری از مسلمانان، در حال حاضر ارزش این بازار حدود ‪ ۶۰۰‬میلیارد دلار تخمین زده می‌شود.

وی از همه كشورهای پیشرو مسلمان دعوت كرد تا سرمایه‌گذاریهای خود را در این بخش از تجارت افزایش دهند.

در همایش جهانی حلال ‪ ۲۰۰۷‬بیش از ‪ ۲۵۰‬سخنران از ‪ ۳۳‬كشور جهان دیدگاهها و نظرات خود را در ارتباط با مسایل مختلف این صنعت ، طی دو روز مطرح خواهند پرداخت.

در پایان مراسم افتتاح همایش جهانی حلال، چند یادداشت تفاهم میان شركت توسعه صنعت حلال مالزی از یك سو و شركت مایكروسافت، بانك “سی.آی.ام.بی” و نیز مركز تحقیقات غذایی دانشگاه “چولالونكورن” تایلند از سوی دیگر در جهت پیشبرد و توسعه تلاشهای مربوط به تولیدات و خدمات حلال به امضا رسید.

منبع : خبر گزاری جمهوری اسلامی ایران

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب