خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر مالزی خواستار تشکیل دادگاه جنایات جنگی در خصوص نوار غزه شد

نخست وزیر مالزی خواستار تشکیل دادگاه جنایات جنگی در خصوص نوار غزه شد

بیا تو مالزی -

نخست وزیر مالزی از سازمان ملل متحد خواست تا فوراً برای رسیدگی به جنایات جنگی اسرائیل در نوار غزه یک دادگاه بین المللی جرایم جنگی تشکیل دهد…به گزارش روز سه شنبه خبرگزاری رسمی مالزی (برناما)، عبدالله احمد بداوی در جلسه ویژه روز گذشته پارلمان این کشور در مورد فلسطین افزود: اسرائیل در تجاوزات اخیر خود به نوار غزه تمامی عهد نامه های بین المللی را نقض کرده و جامعه جهانی باید بشدت این جنایات را محکوم کند.

بنا به این گزارش، نخست وزیر مالزی ادامه داد: بمباران غزه و کشتار مردم بی دفاع فلسطین ناقض منشور سازمان ملل متحد، عهدنامه حقوق بشر و همچنین معاهده 1949 ژنو است و سازمان ملل متحد در این خصوص مسؤول تشکیل دادگاه ویژه جرایم جنگی برای محاکمه سران اسرائیل است.

در همین حال، معاون نخست وزیر مالزی نیز در این نشست، اسرائیل را به تروریسم شبکه ای متهم کرد.

نجیب عبدالرزاق افزود: جنایات اسرائیل در نوار غزه شبیه حملات تروریستی شبکه ای است که باید از سوی جامعه جهانی محکوم شده و سریعاً متوقف شود.

وی تصریح کرد: اگر حملات اسرائیل فوراً متوقف نشود، هیچ امید و آینده ای برای جهان بویژه کشورهای ضعیف متصور نیست؛ چرا که هر لحظه ممکن است از سوی کشورهای زورگو و اشغالگر مورد تجاوز قرار گیرند.

معاون نخست وزیر مالزی با بیان اینکه اسرائیل به خاطر حمایتهای یکجانبه آمریکا همچنان به وحشیگری های خود در نوار غزه ادامه می دهد، خاطرنشان کرد که جامعه جهانی نباید چشم بر ظلمی که بر قربانیان جنگ در فلسطین می شود، فرو بندد و اجازه دهد که اسرائیل همچنان از چنگال عدالت فرار کند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب