چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / نخست وزیر مالزی: كشورهای اسلامی باید به خودكفایی اقتصادی دست یابند

نخست وزیر مالزی: كشورهای اسلامی باید به خودكفایی اقتصادی دست یابند

بیا تو مالزی -

نخست وزیر مالزی خواستار توسعه و تقویت كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی (‪ (OIC‬در حوزه اقتصادی و تجاری شد…

به گزارش روز سه‌شنبه خبرگزاری رسمی مالزی "برناما"، "عبدالله احمد بداوی" در جمع دانشجویان مالزیایی در قاهره پایتخت مصر گفت:"می‌خواهم كه سازمان كنفرانس اسلامی به آنچنان توان و ظرفیتی برسد كه بتواند كشورهای عضو را در دستیابی به خودكفایی اقتصادی و شراكت در تجارت جهانی همیاری كند."
وی كه ریاست دوره‌ای سازمان كنفرانس اسلامی را نیز بر عهده دارد، افزود:
برای دستیابی به چنین آرمانی ضروری است كه كشورهای عضو سازمان در زمینه توانمندسازی بخش خصوصی كه مهمترین شاخص تجارت جهانی‌است، تلاش كنند.

نخست وزیر مالزی ادامه‌داد: دولتها به‌تنهایی قادر به تقویت توان اقتصادی و دستیابی به خودكفایی اقتصادی نخواهند بود و نباید از نظر دور داشت كه برای رسیدن به این اصل مهم (خودكفایی اقتصادی) به همیاری بخشهای خصوصی نیاز مبرم دارند.

وی باتاكید برلزوم برخورداری كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی از توان و بنیه اقتصادی به لحاظ جدی گرفته شدن ازسوی دیگر كشورهای جهان، اشاره كرد.

رییس سازمان كنفرانس اسلامی همچنین بر ضرورت تلاش كشورهای عضو در راستای ساخت و تقویت توان اقتصادی آنها با هدف توسعه جوامع خود تاكید نمود.

نخست وزیر مالزی روز یكشنبه برای دیداری دوروزه در صدر هیاتی بلند پایه به مصر عزیمت كرد.

وی در طی اقامت خود در مصر، علاوه‌بر دیدار با "حسنی مبارك" رییس جمهوری این كشور با دانشجویان مالزیایی شاغل به تحصیل در قاهره نیز ملاقات و گفت- وگو كرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب