خانه / اخبار ایران / نرخ ارز و سکه در بازار تهران

نرخ ارز و سکه در بازار تهران

بیا تو مالزی -

امروز سه شنبه بانک مرکزی دلار را با قیمت 1065 تومان در اختیار صرافی های بانکها قرار داد و آنها نیز مجاز بودند که دلار را با قیمت 1070 تومان عرضه کنند.

 
امروز بانک مرکزی دلار را با قیمت 1065 تومان در اختیار صرافی های بانکها قرار داد و آنها نیز مجاز بودند که دلار را با قیمت 1070 تومان عرضه کنند و صرافی های بازار نیز دلار را با قیمت 1075 تومان در اختیار مردم قرار دهند.

به گزارش خبرنگار مهر، امروز سه شنبه با وجود اینکه اکثر صرافی های تهران قیمت ارز دلار را بر روی تابلوهای خود درج کرده اند، اما در مراجعه مردم برای خرید مطرح می کنند که دلار برای فروش نداریم، این صرافی ها عنوان می کنند که فعلا دلار با قیمت بانکی به دست آنها نرسیده است.

امروز بانک مرکزی دلار را با قیمت 1065 تومان دراختیار صرافی های بانکها قرار داد، صرافی های بانکی نیز مجاز بودند که دلار را با قیمت 1070 تومان به مردم عرضه کنند وصرافی های دارای مجوز ازبانک مرکزی نیز دلار را با قیمت 1075 تومان در اختیار مردم قرار دهند.

عدم تمکین برخی صرافی ها

بر این اساس اکثر صرافی های واقع در میدان فردوسی تهران امروز قیمت خرید و فروش دلار را در تابلوهای خود نصب کرده بودند اما عملا فروشی برای این ارز نداشتند.

گرچه برخی از آنها دلار را با قیمت 1075 تومان به مردم عرضه می کردند که البته صفهای طولانی در مقابل آنها تشکیل شده بود. در عین حال صفهای طولانی در مقابل صرافی بانکها نیز همچون روزهای گذشته تشکیل شده بود.

در کنار این وقایع برخی از صرافی ها از وضعیت بازار ارز سوء استفاده می کنند و به نابسامانی های آن دامن می زنند، به نحویکه قیمتهای دیگری برای فروش ارز خود به طور غیر رسمی مطرح می کنند، یعنی در مراجعه مردم برای خرید قیمتها را 1090 تا 1100 تومان نیز اعلام می کنند.

امروز بیشتر صرافی ها قیمت یورو را مانند سایر ارزها درتابلوهای خود حک نکرده بودند، اما برخی ازآنها در مراجعه مردم قیمت فروش را 1500 تا 1520 اعلام می کردند و برخی دیگر مطرح می کردند که یورو برای فروش ندارند.

بازرسان بانک مرکزی

امروز بازرسان بانک مرکزی در سطح بازار ارز برای مقابله با متخلفان به طور پراکنده به فعالیت مشغول بودند، بعد از ظهر امروز نیز برخی از مسئولان وزارت امور اقتصادی و دارایی از صرافی بانکها بازدیدی خواهند داشت.

محمودرضا خاوری مدیرعامل بانک ملی به خبرنگار مهر گفت: صرافی هایی که به قانون تمکین نکنند، بانک مرکزی تا لغو مجوز آنها ایستادگی خواهد کرد.

سکه

بازار سکه نیز وضعیت بهتری نسبت به بازار ارز نداشت، به نحوی که امروز اکثر صرافی ها قیمتهای خرید و فروش سکه ها را در تابلوها درج نکرده بودند، برخی از آنها نیز قیمت فروش هر قطعه سکه تمام بهار آزادی را 370 هزار تومان، تصویر امام(ره) را 343 هزار تومان تا 345 هزارتومان، نیم سکه را 173 و ربع سکه را نیز 87 هزار تومان تا 88 هزار تومان اعلام می کنند.

اتحادیه طلا و جواهر نیز امروز قیمت هر قطعه سکه تمام بهار آزادی طرح قدیم را 355 هزار تومان، طرح امام (ره) را 343 هزار تومان، نیم سکه را 172 هزارو 500 تومان و ربع سکه را 87 هزار تومان اعلام کرد.

همچنین امروز قیمت هر گرم طلای زرد 18 عیار در بازار 34 هزارو 800 تومان و هر اونس طلای جهانی نیز 1314 دلار است.

منبع: تابناک

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب