خانه / اخبار ایران / نزدیک به 4 هزار مدرسه به شبکه اینترنت می پیوندد

نزدیک به 4 هزار مدرسه به شبکه اینترنت می پیوندد

بیا تو مالزی -

در مراسمی با حضور وزیران ارتباطات و آموزش و پرورش نزدیک به 4 هزار مدرسه به شبکه اینترنت می پیوندد…

جام جم آنلاین: هفته آینده‌ با حضور وزرای ارتباطات و فناوری اطلاعات و آموزش و پرورش ، اتصال 3869 مدرسه به شبكه ملی اینترنت، رسما آغاز می‌شود.

به گزارش روابط عمومی وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات، معاون فناوری اطلاعات این وزارتخانه گفت: یكی از اولویت‌های وزارت ICT این است كه مراكز آموزشی و پژوهشی به صورت انبوه به شبكه ملی اینترنت متصل و در تولید دانش و عرضه آن بر روی شبكه سهیم شده، بتوانند از منابع علمی روی شبكه هم استفاده مطلوب كنند.

ریاضی افزود: آغاز این پروژه با اتصال مدرسه نیكان به عنوان نخستین مدرسه به شبكه رقم خورد و اكنون پس از گذشت یك سال، 3869 مدرسه و اداره آموزش و پرورش در سراسر كشور به شبكه متصل شده‌اند.
وی به حمایت وزارت ارتباطات از این طرح اشاره كرد و گفت: وزارت ICT برای اینكه به اجرای این طرح جدیت بخشد، با استفاده از منابع خود و هزینه كردن 35 میلیارد ریال، اتصال 567 مدرسه و تجهیز كامل 400 مورد را به عنوان نمونه در تهران به عهده گرفت.

ریاضی تاكید كرد: طبق آمار ارایه شده، از 135 هزار مدرسه موجود در كشور 60 هزار مدرسه از نظر فیزیكی قابلیت اتصال به شبكه را دارند.

وی افزود: در اجلاس مشهد مقرر شد تا پایان برنامه چهارم 50 هزار مدرسه در سراسر كشور به شبكه ملی اینترنت متصل شوند كه این منوط به تامین اعتبار آن توسط دولت است.

ریاضی همچنین به كمك 6 میلیارد ریالی وزارت ارتباطات برای تقویت مركز داده رشد اشاره كرد و گفت: یكی از عوامل موثر در استفاده بهینه از اتصال مراكز به شبكه، بهره‌مندی از یك مركز داده مقتدر اینترنتی جهت تامین محتوای علمی _ آموزشی است، كه با توجه به اعتبار تخصیصی، قرار شد این مركز تقویت شده و روی شبكه خدمات ارزنده‌ای ارایه دهد.

وی در ادامه به كشیدن خط فیبرنوری برای اتصال مركز داده اینترنتی رشد به شبكه ملی اینترنت اشاره كرد و گفت: برای اینكه این مركز بتواند خدمات لازم به مدارس متقاضی را بدهد نیاز به پهنای باند بالا داشت كه با كشیدن فیبر نوری این نیاز برطرف شد و هم‌اكنون 20 مگابیت بر ثانیه پهنای باند به مركز داده اینترنتی رشد اختصاص داده شده است.

گفتنی است، با این طرح كه هفته آینده با حضور وزرای آموزش و پرورش و ارتباطات رسما آغاز به كار خواهد كرد، دانش‌آموزان می‌توانند به منابع موجود در آموزش و پرورش یا منابع تولیدی مدارس و سایر منابع موجود روی شبكه ملی اینترنت دسترسی یافته و از اطلاعات علمی كه در كشور تولید می شود، بهره‌مند شوند. این مدارس در چارچوب سیاست‌های وزارت آموزش و پرورش می‌توانند به شبكه جهانی اینترنت هم متصل شوند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب