خانه / دانش و فناوری / نسخه آلفا فایرفاکس 3

نسخه آلفا فایرفاکس 3

بیا تو مالزی -

آفتاب: با انتشار نسخه آلفا از فایرفاکس 3، بنیاد غیر انتفاعی موزیلا سرانجام ویژگی امنیتی پیشرفته‌ای را که ماهها در رابطه با آن صحبت می ‌کرد به این مرورگر صفحات وب اضافه نمود…در بخشی از این سیستم جدید امنیتی که توسط موزیلا به فایرفاکس 3.0 نسخه آلفا با کد نام "Gran Paradiso" اضافه شده است این امکان وجود دارد که بتوان با Malware ها به مبارزه پرداخت و فایرفاکس با نمایش هشدار بصورت خودکار کاربر را آگاه و در برابر آنها محافظت می‌کند. قابلیت مسدود کردن Malware ها، که نخستین بار در ماه ژوئن معرفی شده بود شما را در برابر سایت هایی که بدون اطلاع به دانلود کدهای مخرب در کامپیوتر می پردازند ایمن می سازد.

این قابلیت که با استفاده از بانک اطلاعات "سایت های مخرب" موجود در گوگل بروز رسانی می شود به طرز بالقوه ای اینگونه سایت ها را علامت گذاری می کند و پس از آن شما می توانید از بابت کلیک کردن بر روی تمام لینک هایی که در اینترنت مشاهده می کنید خیالی کاملآ آسوده داشته باشید.

قابلیت مهم دیگری که در این نسخه از فایرفاکس افزوده شده است بررسی نوع فعالیت اضافه شونده ها (Extension) توسط سیستم امنیتی مرورگر می باشد . به این ترتیب تمامی اضافه شونده ها از بابت اطلاعاتی که در سیستم شما رد و بدل می کنند تحت نظر قرار می گیرند تا هیچگونه اطلاعات حساسی از کامپیوتر شما به سایت ها و پایگاههای سوء استفاده کننده ارسال نشود.

هرچند که بیشتر Extension های فایرفاکس در وب سایت اصلی موزیلا قرار داده شده اند اما این کمپانی می خواهد که نظارت دقیقی بر روی Extension های دیگر سایت های ناشناس نیز داشته باشد. در این سیستم جدید امنیتی تمامی Extension ها باید از طریق یک مسیر حفاظت شده SSL که فایرفاکس آنرا تعیین کرده است با سایت مبداء خود تماس برقرار نمایند، بنابراین فایرفاکس ناظر تمامی اطلاعات رد و بدل شده در این میان خواهد بود. موزیلا اعلام کرده است فعال شدن این قابلیت خللی در کار Extension های کنونی ایجاد نخواهد کرد.

تا این زمان، بنیاد موزیلا تاریخ ارائه نگارش نهایی مرورگر صفحات وب فایرفاکس 3.0 را اعلام نکرده است.

دانلود: Mozila firefox 3.0 alpha 8
منبع خبر: WinBeta.Net

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

آلودگی کاربران ایرانی به باج‌افزار سایبری/ نفوذ به «ریموت دسکتاپ»

بیا تو مالزی - مرکز مدیریت امداد و هماهنگی عملیات رخدادهای رایانه ای نسبت به …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب