چهارشنبه , 7 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / نشست گروه كارشناسی كشورهای اسلامی در مورد زنان در كوالالامپور ادامه یافت

نشست گروه كارشناسی كشورهای اسلامی در مورد زنان در كوالالامپور ادامه یافت

بیا تو مالزی -

دومین روز نشست گروه كارشناسی كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی با عنوان "مشاركت زنان در تصمیم‌گیری" روز سه‌شنبه در هتل "رنسانس" كوالالامپور پایتخت مالزی ادامه یافت…

هدف‌از برگزاری این نشست دو روزه كه با سازماندهی مشترك سازمان كنفرانس اسلامی و وزارت زنان، خانواده و توسعه جامعه مالزی برگزار شده است، بحث و تبادل نظر در مورد مسایل مربوط به مشاركت زنان كشورهای عضو در تصمیم‌گیری، شناسایی مشكلات و چالشهای موجود این كشورها در ارتباط با ترویج مشاركت زنان دراین راستا و نیز ارایه راهكارهای عملی برای رفع این چالشها اعلام شده است.

بحث و تبادل نظر در ارتباط با اتخاذ استراتژیهایی برای ارتقای مشاركت زنان در تصمیم‌گیری نیز از دیگر اهداف این نشست عنوان شده است.

نشست مذكور شامل بخشهای مختلفی از قبیل بحث و تبادل نظر، دیدار، گفت و گو و ارایه پیشنهادات عملی اعضای گروه كاری كشورهای عضو در امور زنان است.

موضوعاتی از قبیل "بررسی چالشها و مشكلات جاری كشورهای اسلامی در مورد مشاركت زنان در تصمیم‌گیری"، "زنان و رهبری – در حوزه‌های سیاسی، آكادمیك، عمومی و صنفی و مشاركت زنان در حل درگیریها و اختلافات از عمده محورهای مذاكرات گروه كاری نشست یاد شده است.

به گزارش ایرنا، در این نشست كه با حضور مسوولان ارشد وزارت زنان، خانواده و توسعه جامعه مالزی و "جان آقااقبال" نماینده دبیركل سازمان كنفرانس اسلامی گشایش یافت، شمار زیادی از مسوولان، كارشناسان و متخصصان بخشهای مختلف دولتی و غیر دولتی مرتبط با امور زنان كشورهای عضو شركت دارند.

به‌نقل از بیانیه وزارت زنان، خانواده و توسعه جامعه مالزی در پایان این نشست گزارش نتایج گفت وگوهای گروه كارشناسی كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی با عنوان "پیشنهادات نشست كوالالامپور در ارتقای مشاركت زنان كشورهای عضو درتصمیم‌گیری" انتشار و دركنفرانس آتی وزرای خارجه كشورهای عضو در سال جاری در اوگاندا مورد بحث و تبادل نظر قرار می‌گیرد.

همچنین قرار است این گزارش در دومین كنفرانس وزرای كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی درمورد "بررسی نقش زنان درتوسعه كشورهای عضو" مورد مذاكره قرار گیرد.

روز نخست نشست گروه كارشناسی كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی نیز روز دوشنبه باحضور "شهریزات عبدالجلیل" وزیر زنان، خانواده و توسعه جامعه مالزی و نیز معاون نخست وزیر ازبكستان در محل یاد شده برگزار شد.

نخستین كنفرانس وزرای كشورهای عضو سازمان كنفرانس اسلامی درمورد بررسی نقش زنان درتوسعه این كشورها درنوامبر سال ‪ ۲۰۰۶‬در استانبول (تركیه) برگزار شد.

پیشنهاد ایجاد گروه كارشناسی سازمان كنفرانس اسلامی درمورد مشاركت زنان در تصمیم‌گیری نخستین بار از سوی وزیر زنان، خانواده و توسعه جامعه مالزی در طول برگزاری این كنفرانس مطرح شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب