خانه / اخبار مالزی / نماد شهر ایرانی در قلب مالزی احداث می‌شود

نماد شهر ایرانی در قلب مالزی احداث می‌شود

بیا تو مالزی -

مجتمع شهر ایران به عنوان نمادی از فرهنگ، هنر و تاریخ ایران با همكاری سازمان میراث فرهنگی، صنایع دستی و گردشگری در مركز كوالالامپور پایتخت مالزی احداث می‌شود.

 

به گزارش روز شنبه ایرنا از مالزی، ماكت اولیه این مجتمع تهیه شده و در حال حاضر بررسی‌های كارشناسانه بر روی آن برای دستیابی به نمادی در شان ملت بزرگ ایران صورت می‌گیرد.

بر اساس این گزارش، دو قطعه زمین نیز در كوالالامپور برای این منظور در نظر گرفته شده است و به زودی قرار است مراحل نهایی بررسی‌ها را طی كرده و به مرحله احداث برسد.

بخش سرمایه گذار ایرانی این پروژه عظیم سازمان سرمایه‌گذاری میراث فرهنگی و گردشگری است و طرف مالزیایی نیز انتخاب شده و قرار است با جذب سرمایه گذار در ساختن مجتمع شهر ایران در مالزی حضور داشته باشد.

با توجه به حضور ایرانیان در مالزی هدف از ارایه چنین طرحی این است كه مركزی در پایتخت كوالالامپور داشته باشیم كه نمایانگر فرهنگ و تمدن ایران باشد.

در این مجتمع بخش‌های مختلف از جمله مركز تجاری، هتل و مراكز فرهنگی پیش بینی شده است. پس از اعلام دكتر احمدی نژاد رییس جمهوری مبنی بر اینكه باید در هر كشور یك خانه ایران داشته باشیم موضوع احداث شهر ایران در مالزی با اسفندیار رحیم مشایی رییس وقت سازمان میراث فرهنگی و گردشگری مطرح شد.

در مجتمع شهر ایران در مالزی قرار است از نمادهای فرهنگی و تمدنی ایران و معمار اصیل ایرانی استفاده شود به گونه‌ای كه تصور می‌شود این مجتمع قابلیت جذب گردشگر بسیاری را دارد.

نماد باغ ایرانی از دیگر بخش‌هایی است كه برای احداث پیش بینی شده است به گونه‌ای كه وقتی هر فردی به این مكان پا می‌گذارد احساس كه كند كه در ایران بسر می‌برد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب