پنج شنبه , 2 بهمن 1399
خانه / اخبار مالزی / نمایشگاه مشترک هنرمندان ایران ومالزی

نمایشگاه مشترک هنرمندان ایران ومالزی

بیا تو مالزی -

نخستین نمایشگاه مشترک هنرمندان ایران و مالزی در آکادمی ملی هنر کوالالامپور برگزار شد…

45 اثر نقاشان دو کشور ایران و مالزی در گالری آکادمی ملی هنر به بازدید عموم گذاشته شد.شانزده هنرمند ایرانی و 24 هنرمند مالزیایی آثار خود را در نگارخانه “آسوارا” به عرضه گذاشتند.

نمایشگاه مشترک ایران و مالزی (مایرا) با سخنرانی دکتر “امیر ذکرگو” استاد “مؤسسه بین المللی اندیشه و تمدن اسلامی” و پروفسور “آزاد خان” مدیر گالری آکادمی ملی هنر مالزی آغاز شد و پس از آن حاضران از کارهای ارائه شده در این نمایشگاه بازدید کردند.

 

دکتر ذکرگو ضمن ابراز امیدواری به تداوم همکاری میان جامعه هنری دو کشور، به تشریح سرگذشت هنر نقاشی ایرانی و ارتباط آن با اندیشه ایران زمین پرداخت و به اهمیت نمایش آثار هنری برای عموم اشاره کرد.

پروفسور آزاد خان نیز با ابراز رضایت از برگزاری این نمایشگاه، گزارشی از روند شکل گیری برنامه های گالری آسوارا را به حضار ارائه کرد.

دو تصنیف سنتی ایرانی نیز با نوازندگی و آواز “علیرضا کارخانه”، از هنرمندان ایرانی مقیم مالزی، در این مراسم اجرا شدند.

پروفسور “ذکرگو”، استاد هنرهای اسلامی مقیم مالزی نیز در گفت و گو با خبرنگار مهر با مقایسه آثار نقاشان ایرانی و مالزیایی، تولیدات هنری ایرانیان را برخوردار از نگاهی پخته تر دانست.

 

وی که اثر وی با عنوان «آیینه زندگی» دیروز به نمایش گذاشته شد این نگاه را حاصل تجربیات بصری نسل های پی در پی هنرمندان ایرانی دانست.

او دیگر تفاوت آثار هنرمندان دو کشور را تکنیک های مورد استفاده، موضوع و هم نشینی رنگ ها عنوان کرد.

“محمد ایسمادی صالح الدین” استاد آکادمی هنر مالزی نیز به خبرنگار مهر گفت :این نمایشگاه فرصتی برای آشنایی بیشتر با هنرمندان ایرانی است .

وی با ستایش مهارت های هنری نقاشان ایرانی توجه به جزئیات را نکته جالب توجه آثار آنها عنوان کرد. او با اشاره به بازگشت رونق بازار خرید آثار هنری در مالزی به دوران پیش از رکود اقتصادی سال 1997، آینده هنرمندان ایرانی مقیم این کشور را درخشان پیش بینی کرد.

پیش از این،نخستین نمایشگاه مشترک هنرمندان مالزی به همراه هنرمندان فرانسوی در سال 2011 در آکادمی هنر برگزار شده بود.

 

منبع:خبرگزاری مهر
 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب