دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / نمایش فیلم «برونو» در مالزی ممنوع شد

نمایش فیلم «برونو» در مالزی ممنوع شد

بیا تو مالزی -

كشور مالزی هم نمایش عمومی «برونو» را در سینماهای كشور ممنوع اعلام كرد. توقیف این فیلم به صورت رسمی از سوی مسئولان این كشور آسیایی اعلام شد.

به گزارش خبرگزاری فارس، توقیف «برونو» به دلیل لحن و زبان غیر اخلاقی این فیلم كمدی است. «ساشا بارون كوهن»بازیگر اصلی این فیلم است كه در نقش یك روزنامه نگار مجلات دنیای مد ایفای نقش می‌كند و رفتاری خلاف عرف جامعه دارد.
اداره سانسور مالزی در یك اطلاعیه رسمی اعلام كرد «برونو» از نظر آنها به عنوان «یك فیلم غیر قابل قبول و غیر موجه» تلقی می‌شود،زیرا قصه‌ای خلاف عرف جامعه دارد و شوخی‌های آن برخلاف قراردادهای اجتماعی است.
در اطلاعیه اداره سانسور مالزی آمده است: «این فیلم توقیف می‌شود زیرا قصه‌اش بر مبنای زندگی كاراكتری است كه رفتار او مورد تائید و پسند جامعه و مردم آن نیست. در این فیلم صحنه‌های غیر اخلاقی زیادی وجود دارد كه مانع از ان می‌شود تا ما به آن اجازه اكران عمومی در سینماهای كشور را بدهیم.»
مسئولان این اداره،قصه و حال و هوای عمومی آن را برای مردم مالزی مناسب نمی‌دانند و می‌گویند این فیلم به درد هیچ یك از اهالی كشور (چه مسیحی، چه مسلمان و چه بودایی) نمی‌خورد.
در عین حال نكاتی مثل اشارات نادرست سیاسی و شوخی با مذاهب مختلف از جمله عواملی هستند كه باعث توقیف این فیلم شده‌اند.
اعضای اداره سانسور مالزی «برونو» را چند روز قبل در یك نمایش خصوصی تماشا گردند و پس از آن به اطلاع توزیع كنندگان فیلم رساندند كه چنین فیلمی نمی‌تواند اجازه نمایش در مالزی را پیدا كند.
قبل از این، كشور اوكراین نمایش عمومی فیلم را در سالن‌های سینماهای خود ممنوع اعلام كرد. مسئولان اتریشی هم علیه فیلم موضع گیری كردند، ولی نمایش آن را در داخل كشور ممنوع اعلام نشد.
فیلم قبلی بارون كوهن به نام «بورات» هم باعث ایجاد جنجال و سر و صدا در سطح بین‌المللی شد و كشورهای روسیه و قزاقستان نمایش عمومی آن را ممنوع اعلام كردند. مسئولان رسمی این دو كشور فیلم را نوعی توهین به ملت‌های خود ارزیابی كردند.
مالزی كه اكثریت جمعیت 28 میلیونی آن مسلمان هستند، در رابطه با مسائل اخلاقی قوانین و مقررات سختی را به مورد اجرا گذاشته است. توقیف «برونو» را هم در همین رابطه باید ارزیابی كرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب