چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / نماینده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در مالزی

نماینده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در مالزی

بیا تو مالزی - حسن بیگی نماینده کانون پرورش فکری کودکان و نوجوان در مالزی شد.

ابراهیم حسن‌بیگی نویسنده کتابهای عرصه کودک نماینده‌ کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان در شرق آسیا شد.
سیدصادق رضایی رئیس هیئت مدیره و مدیرعامل کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان با صدور حکمی به حسن‌بیگی ماموریت داده در کشور مالزی به عنوان نماینده‌ کانون در جنوب شرق آسیا فعالیت کند.

این برای نخستین بار است که کانون پرورش فکری کودکان و نوجوانان فردی را به عنوان نماینده رسمی خود در کشوری دیگر معرفی می‌کند.

در همین حال مدیرعامل کانون در حکم انتصاب حسن بیگی با اشاره‌ به “تعهد، سلامت و سوابق ارزنده” او در مسئولیتهای متعدد فرهنگی، هنری و اشراف او به موضوع مبادلات فرهنگی بین‌المللی وظایفی را برای وی تعیین کرده است.
مشارکت در هماهنگی و اجرای برنامه‌ هفته‌ دوستی ایران و مالزی و دیگر کشورهای آسیای جنوب شرقی، زمینه‌ سازی برای عرضه و فروش حق نشر کتابهای کانون به ناشران مالزیایی و دیگر ناشران کشورهای منطقه، همکاری در برپایی غرفه‌ کانون در نمایشگاههای بین‌المللی کتاب مالزی و دیگر کشورهای جنوب شرق آسیا، فراهم آوردن زمینه‌ای برای تولید یک نشریه‌ ویژه کودکان و نوجوانان مقیم مالزی و کشورهای شرق آسیا و برپایی نمایشگاههای کتاب و کارگاههای پرورش خلاقیت در مدارس ایرانی مالزی و دیگر کشورهای شرق آسیا از جمله‌ این وظایف است.

در همین حال بخش فیلم و توسعه‌ فعالیتهای سینمایی کانون در جنوب شرق آسیا نیز در این حکم مورد توجه قرار گرفته و مدیرعامل کانون از نماینده‌ خود خواسته ‌است تا شناسایی جشنواره‌های معتبر سینمایی در جنوب شرقی آسیا و زمینه‌سازی برای شرکت فیلمهای تولیدی کانون در این جشنواره‌ها، دعوت از صاحبان آثار برجسته ‌سینمایی برای شرکت در جشنواره‌های کانون در داخل ایران و بررسی امکان انجام فعالیتهای سینمایی و انتشاراتی مشترک با همکاری کانون و نهادهای فرهنگی، هنری مالزی را در دستور کار خود قرار دهد.
بخش دیگری از این حکم نیز به وظایف نماینده کانون به صورت خاص در کشور مالزی اختصاص یافته است آنجا که توزیع گسترده‌ محصولات کانون در فروشگاههای بزرگ مالزی و همچنین فروشگاههای ایرانی این کشور را در قالب اجاره‌ غرفه، بررسی امکان تاسیس یک فروشگاه ویژه‌ عرضه‌ محصولات کانون در مالزی و تلاش برای تاسیس شعبه‌ای از کانون زبان ایران در مالزی با هدف آموزش زبان‌های فارسی، مالایی و … از جمله وظایف ابراهیم حسن بیگی در این مسولیت برشمرده شده است.

ابراهیم حسن بیگی متولد 1336 در گرگان، کارشناس زبان و ادبیات فارسی است و از سال 1359 به استخدام آموزش و پرورش درآمد و پس از آن به مدت دو سال مدیریت امور برنامه‌های رادیو گرگان را بر عهده داشت. “غنچه بر قالی”، “ریشه در اعماق”، معمای مسیح، عمو‌جان عباس، عصر آن روز، کمیل، 6 تن یک فریاد، مروارید ری، تا به آفتاب و نیکوتر از طلا از جمله آثار این نویسنده است.

منبع: خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب