سه شنبه , 29 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / نگاهی به محورهای خبری و تحلیلی مطبوعات روز جمعه مالزی

نگاهی به محورهای خبری و تحلیلی مطبوعات روز جمعه مالزی

بیا تو مالزی -

مطبوعات روز جمعه مالزی، عمده عناوین اخبار داخلی خود را به انعکاس اظهارات معاون نخست وزیر و نیز وزیر کشور مالزی در خصوص مسایلی همچون آموزش، اسلام مدرن و مناقشات داخلی آمنو اختصاص دادند…به گزارش ایرنا، روزنامه "استار" دو مقاله خود را به گفته های معاون نخست وزیر مالزی که بزودی بر مسند نخست وزیری این کشور خواهد نشست، اختصاص داد. این روزنامه در نخستین مقاله خود در خصوص وضع سیستم آموزشی مالزی به نقل از "نجیب رزاق"، بر ضرورت انجام تغییرات در این سیستم تأکید کرد.

همچنین این روزنامه در مقاله دوم خود نیز که به توسعه اسلام مدرن اختصاص داشت، آورده است: معاون نخست وزیر ادامه پیشبرد و توسعه اسلام مدرن را از وظایف خود دانسته است.

روزنامه "نیو استریتز تایمز" نیز از قول "سید حمید البار" وزیر کشور مالزی به اعضای حزب اصلی مالایی تباران این کشور (آمنو) تاکید کرد: عشق به حزب باید نخستین اولویت ما باشد.

در بخش اخبار اقتصادی نیز اهم تیترها بر تشدید بحران اقتصادی جهان و به تبع آن مالزی تمرکز داشت.

در همین ارتباط، روزنامه نیو استریتز تایمز از کاهش نرخ برابری رینگیت به کمترین میزان خود در دو سال اخیر خبر داد ضمن آنکه در تیتر دیگر خود نیز بر افت 1/1 درصدی شاخص ارزش سهام در بازار بورس کوالالامپور تاکید کرد.

موضوعاتی همچون ربوده شدن دیپلمات ایرانی در پاکستان، قطع کمکهای غذایی سازمان ملل به غزه، رسیدن میزان سپرده های بانکی مالزی به مرز یک تریلیون رینگیت، ادامه مناقشه موشکی آمریکا و روسیه و نهایتا قدردانی رژیم اسرائیل از طرح صلح فلسطین در حضور پادشاه عربستان سعودی، سایر عناوین مهم مطبوعات روز جاری مالزی را تشکیل می دهند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب