خانه / اخبار ایران / هشدار بانک مرکزی به سپرده‌گذاران

هشدار بانک مرکزی به سپرده‌گذاران

بیا تو مالزی -

سپرده‌گذاران، موسسات دارای مجوز بانک مرکزی را انتخاب کنند…

یک مقام مسوول در بانک مرکزی به سپرده‌گذاران توصیه کرد: برای سپرده‌گذاری در موسسه‌هایی که سودهای غیر متعارف می‌دهند تامل کنند.

 این مقام مسوول با اشاره به رقابتی شدن نرخ سود سپرده‌ها در بسته پولی افزود: سپرده‌گذاران برای سپرده‌گذاری دقت داشته باشند موسسه انتخاب کننده حتما از بانک مرکزی مجوز داشته باشد.

وی افزود: در مرحله دوم باید دقت شود نرخ سود متعارف با شرایط موجود باشد؛ بنابراین در سپرده‌گذاری نزد موسسه‌هایی که پرداخت سودهای بالا را وعده می‌دهند تامل شود تا بعدا ضرر و زیانی متوجه آنان نباشد.

وی با بیان اینکه درج عبارت «در شرف تاسیس» توسط برخی از موسسات مالی و اعتباری به منزله اخذ مجوز از بانک مرکزی نیست، گفت: تمام فعالان عرضه پولی کشور باید مجوز فعالیت از بانک مرکزی دریافت کنند.

 وی درباره درج این جمله توسط موسسات مذکور گفت: درج این جمله به معنای اخذ مجوز از بانک مرکزی نیست، این در حالی است که برخی از آنها جمله در «شرف تاسیس» را در زیر تابلوی خود نوشته‌اند. 

وی یکی از مهم‌ترین اقدامات بانک مرکزی را ساماندهی موسسات پولی، مالی و اعتباری ذکر و بیان کرد: براین اساس تمام این موسسات بدون مجوز به تعداد محدودی موسسه مالی و اعتباری تبدیل می‌شوند.

او گفت: بانک مرکزی فعالیت این موسسه‌ها را رصد می‌کند و هر کدام که نتوانند استاندارد‌های لازم را کسب کنند اجازه فعالیت در بازار پول کشور را نخواهند گرفت.

 

منبع:عصر ایران

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب