خانه / اخبار مالزی / هشدار به دانشجویان تازه وارد در فرودگاه

هشدار به دانشجویان تازه وارد در فرودگاه

بیا تو مالزی -

متأسفانه با خبر شدیم که تعدادی از دانشجویان جدیدالورود به مالزی به طعمۀ افراد سودجو در فرودگاه تبدیل شده و از این بابت متحمل ضرر و زیان مادی شده اند… امروزه با توجه به افزایش حضور دانشجویان ایرانی در دانشگاه یوپی‌ام، مناطق مجاور دانشگاه و نواحی مورد تردد دانشجویان به محلی مناسب برای افراد کلاه بردار و شیاد تبدیل شده است. این در حالی است، که دانشجویان تازه وارد به دلیل نداشتن آگاهی کامل و لازم از شرایط زندگش در مالزی، خود بیش از هر قشر دیگری مورد سوء استفاده قرار گرفته اند.

طی روزهای آغازین ترم تحصیلی دانشگاه، چند تن از دانشجویان جدید الورود دانشگاه یوپی‌ام که بنابر برنامه قبلی با دفتر بین الملل دانشگاه تماس گرفته بودند در فرودگاه کوآلالمپور از سوی فردی نامشخص که خود را فرستاده رئیس حراست و کارمند دانشگاه یوپی‌ام می خواند مورد استقبال قرار گرفتند.  این فرد با بیان این که رئیس حراست نتوانسته است خود شخصاً به استقبال آنها بیاید و او را فرستاده تا دانشجویان را به دانشگاه یوپی‌ام عزیمت دهد.

وی همچنین شرایط لارم برای مکالمه تلفنی با رئیس حراست قلابی را برای دانشجویان تازه وارد فراهم می آورد و رئیس غیر واقعی از دانشجویان می خواهد تا ضمن پرداخت مبلغ مورد نظر برای کرایه، فردا صبح با حضور در دفتر بین الملل پول خود را بازپس گیرند.

در ادامه این دانشجویان با پرداخت مبلغ قابل توجهی، که چند برابر رقم واقعی کرایه متعارف از فرودگاه به دانشگاه می باشد، عازم دانشگاه شدند. اما فردای آن روز نه تنها دفتر بین الملل از بازپرداخت کرایه سرباز زد بلکه وقوع چنین ماجرایی را به کل انکار کردند.

در ادامه پس از ساعتها پیگیری متوجه شدند که این ماجرا  برای بار اول اتفاق نیافتاده بلکه به دفعات نه تنها برای دانشجویان دانشگاه یوپی‌ام بلکه به کرات برای دانشجویان دانشگاههای دیگر، وقایعی اینچنینی روی داده است.
متأسفانه تا این لحظه هیچ مقام مسئولی نه در دانشگاه و نه در فرودگاه پاسخگوی مراجعات مکرر دانشجویان نبوده است.

در خاتمه به دانشجویان توصیه می‌گردد، هیچگاه به هیچ شخصی که خود را مأمور یا پلیس معرفی می‌کنند، اطمینان نکرده و حتماً کارت شناسایی آنها را رویت نمایند. به امید آنکه دیگر شاهد حوادثی از این قبیل در دانشگاه یو‌پی‌ام نباشیم./

منبع : انجمن دانشجویان ایرانی دانشگاه UPM ایسام

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب