خانه / اخبار مالزی / هشدار سیل در کوالالامپور

هشدار سیل در کوالالامپور

بیا تو مالزی - طغیان رودخانه‌ها که از هفته گذشته پس از باران شدید در کوالالامپور آغاز شده، سگامبوت را غرق کرد.

به گزارش استار مالزی – وزیر آب از افرادی که در مناطق کم ارتفاع و مناطق ساحلی کشور ساکن هستند خواسته است که در فصل باران‌های موسمی Monsoon هوشیار باشند زیرا باران های شدیدی خواهد بارید و احنمال جاری شدن سیل افزایش خواهد یافت.

وزیر آب، زمین و منابع طبیعی گفت: Monsoon که از اواخر ماه سپتامبر آغاز شده و تا اوایل ماه آینده ادامه خواهد داشت، مناطق ساحلی را در معرض خطر قرار می دهد، خصوصاً اگر بارندگی های شدید همزمان با مد باشد.

وی همچنین هشدار داد که دفعات وقوع سیل به ویژه در مناطق کم ارتفاع افزایش خواهد یافت و سیل هایی در پراک ، سلانگور و کوالالامپور پیش بینی شده است.

براساس پیش بینی هواشناسی مالزی، این کشور، باران های موسمی Monsoon را تا اوایل ماه آینده تجربه می کند.

در این مرحله ، رعد و برق ، بارش شدید باران و وزش باد شدید در مدت زمان کوتاه بخصوص در اواخر عصرها ، بصورت مکرر رخ می دهد.

وزارت امور خارجه مالزی نیز در بیانیه ای اعلام کرد که ساحل شرقی شبه جزیره و قسمت هایی از صباح و ساراواک در همین وضعیت قرار دارند.

این وزارتخانه از مقامات ایالتی خواسته است تا در مورد مکان های زهکشی در مناطق خود و نیز بر روی رودخانه ها بازرسی های مکرر انجام دهند تا جریان آب عاری از انسداد باشد.

به کسانی که در مناطقی که مستعد سیلاب هستند ، هشدار داده شده است.

بارش باران و سطح آب رودخانه را می توان از طریق وب سایت publicinfobanjir.water.gov.my بررسی کرد.

سازمان هواشناسی مالزی اعلام کرد: وضعیت مه منطقه ای که بر مالزی تأثیر می گذارد، بزودی بهبود می یابد زیرا بیشتر مناطق این کشور بادهای ضعیف از جهات مختلف دریافت می کنند.

همچنین در گزارشی اعلام شده: از اکتبر تا مارس سال آینده بیشتر ایالات در شبه جزیره ، متوسط ​​بارندگی بین ۱۵۰ تا ۳۵۰ میلی متر را دریافت کند.

با این حال پیش بینی می شود که پرلیس ، پراک ، سلانگور ، کوالالامپور و پوتراجا بالاتر از میانگین بارندگی بین ۳۰۰ و ۴۲۰ میلی متر داشته باشند.

همچنین بادهای موسمی شمال شرقی از اوایل ماه آینده آغاز می شود و در مارس سال آینده پایان می یابد و باران های سنگین را به سمت ایالت های ساحل شرقی وارد می کند./توریست

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب