خانه / اخبار مالزی / هشدار نماینده رهبر انقلاب درباره پدیده “مالزی گرایی” ایرانیان

هشدار نماینده رهبر انقلاب درباره پدیده “مالزی گرایی” ایرانیان

بیا تو مالزی -

نماینده رهبر انقلاب درباره پدیده "مالزی گرایی" ایرانیان هشدار داد وگفت: تبلیغاتی که درباره کشور مالزی به راه افتاده است با واقعیت تطبیق ندارد و دام های متعدد فساد اعتقادی و اخلاقی بر سر راه جوانان ما در این کشور قرار دارد…به گزارش روز شنبه ایرنا از فاش نیوز ، نماینده رهبر انقلاب در امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه با اشاره به گسترش روز افزون پدیده "مالزی گرایی" در بین ایرانیان گفت : علت اصلی گرایش خانواده های ایرانی برای فرستادن فرزندانشان به مالزی ، تبلیغات نادرستی است که در کشور ما درباره مالزی می شود حال آنکه چهره زیبای اسلامی که از مالزی ساخته اند به هیچ وجه با واقعیت تطبیق ندارد.
حجت الاسلام و المسلمین "محمد علی نظام زاده" با هشدار به خانواده های ایرانی درباره دام های فساد ( اعم از اعتقادی و اخلاقی) که در مالزی پهن شده است ، اظهار داشت : به گواهی کسانی که سال ها در مالزی زندگی کرده اند و بعضی از آن ها مقام مسئول در کشورمان هستند ، مالزی یک منطقه صاف و پاک و بی خطری برای جوانان ما نیست و تبلیغات نادرستی که درباره مالزی صورت می گیرد موجب گمراهی مردم می شود.
وی افزود : البته برخی تسهیلات مناسب برای اقامت دانشجویان خارجی در مالزی وجود دارد ولی تصویر بسیار زیبا و امنی که از این کشور ساخته اند ، نادرست است و خانواده های ایرانی باید احتیاط بیشتری در مورد فرستادن فرزندانشان به مالزی داشته باشند.
"نظام زاده" با تأکید بر روند نگران کننده عزیمت ایرانیان به مالزی گفت : در حال حاضر چیزی حدود 40 هزار ایرانی در مالزی زندگی می کنند اما با روند پر شتابی که هم اکنون در جریان است پیش بینی می شود در 2 سال آینده این رقم به 300 هزار نفر برسد.
نماینده رهبر انقلاب با تأکید بر کیفیت پایین علمی مراکز دانشگاهی در مالزی اظهار داشت : استادان بسیاری از رشته های تحصیلی در مالزی بدون مدرک دکترا هستند و بعضی از استادان ایرانی شاغل در این کشور تأکید می کنند که کیفیت مراکز علمی معمولی ایران به مراتب بالاتر از دانشگاه های مالزی است.
حجت الاسلام و المسلمین نظام زاده با اشاره به مفاسد اعتقادی و اخلاقی موجود بر سر راه جوانان ایرانی در مالزی گفت : ضد انقلاب ، بهائی ها و وهابی ها در مالزی فعال هستند و گروه های مروج فساد اخلاقی نیز حضور پر رنگی دارند و اگر از فرزندان مان مراقبت نکنیم در دام های فساد و اعتیاد گرفتار خواهند شد.
وی گسترش تمایل به مالزی در میان ایرانیان را منحصر به عزیمت دانشجویان ندانست و افزود: گرایش به اقامت در مالزی در بخش غیر دانشجویی بیشتر است و باید یک مطالعه و آسیب شناسی از حیث تمایل ایرانیان برای زندگی و کار در مالزی که محیط چندان مناسبی از نظر فرهنگی نیست ،انجام شود.
نماینده رهبر انقلاب در امور دانشجویان ایرانی آسیا و اقیانوسیه مجموع دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در کشورهای مختلف دنیا را 60 هزار نفر اعلام کرد و گفت : تعداد بسیار کمی از این رقم دانشجویان بورسیه کشور ما هستند که با هزینه دولت تحصیل می کنند و تعدادی هم بورسیه کشور های میزبان هستند اما بخش اعظم و بالغ بر 90 درصد دانشجویان ایرانی با هزینه شخصی درس می خوانند.
وی افزود : بیشترین تعداد دانشجویان ایرانی منطقه آسیا و اقیانوسیه در شبه قاره هند هستند که بالغ بر 12 هزار نفر می شوند و نیمی از این تعداد در شهر دانشگاهی "پونا" اقامت دارند.
نظام زاده با اشاره به دانشجویان ایرانی شاغل به تحصیل در استرالیا گفت : از 2 هزار دانشجوی ایرانی این کشور فقط 85 نفر بورسیه دولت هستند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب