سه شنبه , 6 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / هفتمین کمیسیون مشترک ایران و مالزی در کوالالامپور برگزار می شود

هفتمین کمیسیون مشترک ایران و مالزی در کوالالامپور برگزار می شود

بیا تو مالزی -

جمهوری اسلامی ایران و فدراسیون مالزی هفتمین کمیسیون مشترک خود را در سطح عالی و با حضور وزرای امور خارجه دو کشور برگزار می کنند…به گزارش ایرنا، هفتمین کمیسیون مشترک دو کشور در روزهای دوشنبه و سه شنبه ( 20 و 21 آبانماه) در تالار اجتماعات هتل ماریوت پوتراجایا، پایتخت ستادی مالزی برگزار می شود.

ریاست هیأت ایرانی را در این کمیسیون، منوچهر متکی وزیر امور خارجه ایران و ریاست طرف مالزیایی را رئیس یتیم وزیر امور خارجه مالزی برعهده خواهند داشت.

تجارت و سرمایه گذاری متقابل، همکاریهای فنی، ارتباطات، مخابرات و چند رسانه ای، همکاریهای بانکی و تأمین مالی و بازاربورس، حمل ونقل، گردشگری، جوانان و ورزش، علوم و فنآوریهای پیشرفته، نفت وگاز و پتروشیمی، اطلاعات و رسانه و گمرگ از جمله محورهای مورد بحث در کمیسیونهای مشترک میان دو کشور قرار دارد.

همچنین همکاریهای قضایی، موادمخدر، آموزش و پرورش و آموزش عالی، زنان و خانواده، استاندارد، همکاری در بخش تعاون، مهاجرت و امورکنسولی و بهداشت نیز از دیگر موضوعات مطروحه در کمیسیونهای مشترک ایران و مالزی محسوب می شود.

ایران و مالزی تاکنون در چارچوب برگزاری کمیسیونهای مشترک گذشته توافقات رسمی با یکدیگر داشته اند که از جمله مهمترین آنها می توان به انعقاد موافقتنامه پرداختهای دوجانبه بانکی در سال 1366(1988)، موافقتنامه تجاری در سال 1367 (1989)، موافقتنامه اجتناب از اخذ مالیات مضاعف در سال 1370 (1992) و موافقتنامه حمایت از سرمایه گذاریها در سال 1381 (2002) اشاره کرد.

ششمین کمیسیون مشترک میان دو کشور ایران و مالزی در تاریخ30 آبان لغایت 3 آذرماه 1385 در تهران برگزار شده بود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب