دوشنبه , 3 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / همایش «رسالت و خاتمیت» در دانشگاه «یو. كی. ام» مالزی برگزار شد

همایش «رسالت و خاتمیت» در دانشگاه «یو. كی. ام» مالزی برگزار شد

بیا تو مالزی -

همایش تحقیقاتی – فرهنگی «رسالت و خاتمیت» به مناسبت عید سعید مبعث در دانشگاه «یو. كی. ام» مالزی از سوی رایزنی فرهنگی ایران و با همكاری دانشجویان این دانشگاه نهم مردادماه برگزار شد…به گزارش خبرگزاری فارس، به نقل از اداره كل روابط عمومی و اطلاع رسانی سازمان فرهنگ و ارتباطات اسلامی، این همایش با حضور جمعی از دانشجویان ایرانی دانشگاه «یو. كی. ام» و دیگر دانشگاه‌های مالزی، گروه مشترك دانشجویان دانشگاه امام صادق تهران، دانشگاه مفید قم و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه برگزارشد، شش تن از نویسندگان مقالات علمی – تحقیقی خود را ارائه كردند.
در این همایش محمد حسن واحدی رایزن فرهنگی ایران گفت : این همایش كه اولین كار این چنینی در جمع دانشجویان ایرانی این دانشگاه است، در جهت توسعه فكر و اندیشه دینی و در راستای گردهمایی و تقویت خودباوری و استحكام اجتماعات دانشجویان ایرانی مقیم مالزی است.
وی افزود: امسال چندین همایش تحقیقاتی – فرهنگی را در دستور كار خود داریم و به‌حمدالله این دومین همایش موفق در حال اجراست و در آینده نیز همایش «بانوی ایرانی» در دانشگاه «یو. پی. ام» و سپس همایش «ابن عربی» در دانشگاه «یو. ام» مالزی برگزار خواهیم كرد.
رایزن فرهنگی ایران در ادامه از همكاری دانشجویان ایرانی دانشگاه «یو. كی. ام» مالزی برای برگزاری این همایش و از ارائه دهندگان مقاله، كه از دانشگاه های مختلف مالزی ودانشگاه امام صادق تهران و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه قم بودند تشكر كردند.
در این همایش 9 مقاله از دانشجویان دانشگاه های «یو. كی. ام»، «یو. ام»،«یو. پی. ام» و «ام. ام. یو» مالزی و دانشجویانی از دانشگاه‌های امام صادق (ع)، دانشگاه مفید و پژوهشگاه حوزه و دانشگاه ایران كه جملگی از دانشجویان دوره دكترای در رشته‌های مختلف بودند، موضوعاتی ازجمله بحثی كلامی درباره تاریخ بعثت حضرت خاتم الانبیاء، پایان رسالت و توسعه ملل مسلمان، خاتمیت و امامت در پرتو حكمت الهی، خاتمیت پیامبر، سیره پیامبر، بعثت پیامبر اكرم (ص) ،اخلاق نبوی در مدیریت و رهبری و نگاهی به چگونگی شكل‌گیری حدیث پیامبر اكرم (ص) در میان مسلمانان به همایش ارائه شد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب