سه شنبه , 11 آذر 1399
خانه / اخبار جهان / همایش امنیت خلیج فارس در منامه

همایش امنیت خلیج فارس در منامه

بیا تو مالزی -

رئیس پلیس دبی: ایران و آمریکا امنیت ما را به هم ریخته اند…

رئیس پلیس دبی در سخنرانی در همایش امنیت خلیج فارس در منامه از سیاست های آمریکا و ایران در منطقه به شدت انتقاد کرد.به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری ها، “ضاحی خلفان” گفت: اقدام آمریکا برای سرنگونی حکومت های منطقه که از عراق آغاز شد نخستین تهدید برای امنیت خلیج فارس است. سرنگونی حکومت صدام در عراق فرصت بزرگی را به ایران داد تا انقلاب خود را صادر کند و بر عراق، سیطره پیدا کند.خلفان افزود: پیروی عراق از ایران تهدید کننده امنیت خلیج فارس است همان طور که برنامه هسته ای ایران نیز تهدیدی برای امنیت خلیج فارس است گرچه این برنامه هسته ای، صلح آمیز باشد.
وی ادامه داد: رویارویی میان ایران و آمریکا به سود خلیج فارس نیست. او همچنین برخی اظهارنظرها از سوی برخی کشورهای خلیج فارس درباره ایران و آمریکا انتقاد کرد. به اعتقاد وی در مجموعه کشورهای جنوب خلیج فارس، برخی تکروی می کنند.خلفان که از حدود 30 سال پیش تاکنون فرماندهی پلیس دبی را برعهده دارد از مجموعه اخوان المسملین نیز به شدت انتقاد کرد و گفت که این گروه هم تهدید کننده امنیت خلیج فارس است.وی همچنین از آمریکا خواست در سیاست های خود در برابر کشورهای جنوب خلیج فارس، شفاف باشد.این انتقادات شدید باعث شد تا سفیر آمریکا در منامه، محل این همایش را ترک کند.
رئیس پلیس دبی همچنین گفته است که خطر اخوان المسلمین ، کمتر از ایران نیست.شماری از سخنرانان این همایش نیز خواستار ایجاد یک قدرت بزرگ برای ائتلاف با آن علیه ایران به جای ائتلاف فعلی با ایران شدند.
این همایش با عنوان ” امنیت ملی و امنیت منطقه ای شورای همکاری خلیج فارس… نگاه از دورن” توسط مرکز بررسی های استراتژیک ، بین المللی و انرژی در منامه برگزار می شود.

 

منبع:عصر ایران

رئیس پلیس دبی در سخنرانی در همایش امنیت خلیج فارس در منامه از سیاست های آمریکا و ایران در منطقه به شدت انتقاد کرد.

به گزارش عصر ایران به نقل از خبرگزاری ها، “ضاحی خلفان” گفت: اقدام آمریکا برای سرنگونی حکومت های منطقه که از عراق آغاز شد نخستین تهدید برای امنیت خلیج فارس است. سرنگونی حکومت صدام در عراق فرصت بزرگی را به ایران داد تا انقلاب خود را صادر کند و بر عراق، سیطره پیدا کند.

رئیس پلیس دوبیخلفان افزود: پیروی عراق از ایران تهدید کننده امنیت خلیج فارس است همان طور که برنامه هسته ای ایران نیز تهدیدی برای امنیت خلیج فارس است گرچه این برنامه هسته ای، صلح آمیز باشد.
وی ادامه داد: رویارویی میان ایران و آمریکا به سود خلیج فارس نیست.

او همچنین برخی اظهارنظرها از سوی برخی کشورهای خلیج فارس درباره ایران و آمریکا انتقاد کرد. به اعتقاد وی در مجموعه کشورهای جنوب خلیج فارس، برخی تکروی می کنند.

خلفان که از حدود 30 سال پیش تاکنون فرماندهی پلیس دبی را برعهده دارد از مجموعه اخوان المسملین نیز به شدت انتقاد کرد و گفت که این گروه هم تهدید کننده امنیت خلیج فارس است.

وی همچنین از آمریکا خواست در سیاست های خود در برابر کشورهای جنوب خلیج فارس، شفاف باشد.

این انتقادات شدید باعث شد تا سفیر آمریکا در منامه، محل این همایش را ترک کند.
رئیس پلیس دبی همچنین گفته است که خطر اخوان المسلمین ، کمتر از ایران نیست.

شماری از سخنرانان این همایش نیز خواستار ایجاد یک قدرت بزرگ برای ائتلاف با آن علیه ایران به جای ائتلاف فعلی با ایران شدند.
این همایش با عنوان ” امنیت ملی و امنیت منطقه ای شورای همکاری خلیج فارس… نگاه از دورن” توسط مرکز بررسی های استراتژیک ، بین المللی و انرژی در منامه برگزار می شود.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

چین تسلیم تحریم‌های نفتی آمریکا می‌شود؟

بیا تو مالزی - واردات نفت چین از ونزوئلا در ماه سپتامبر که شرکت‌های بزرگ …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب