چهارشنبه , 30 مهر 1399
خانه / اخبار مالزی / همایش جهانی حلال در مالزی آغاز بكار كرد

همایش جهانی حلال در مالزی آغاز بكار كرد

بیا تو مالزی -

همایش جهانی حلال ‪ ۲۰۰۷‬روز دوشنبه با سخنان “عبدالله احمد بداوی” نخست وزیر مالزی در مركز همایش‌های بین‌المللی كوالالامپور آغاز بكار كرد…
به گزارش خبرنگار ایرنا، نخست وزیر مالزی طی سخنان خود تاكید كرد كه تشكیل “اتحادیه بین‌المللی حلال” همسان‌سازی تلاش‌های بخش حلال را به دنبال خواهد داشت.

همایش جهانی حلال، رهبران این صنعت را از نقاط مختلف دنیا با هدف به اشتراك گذاشتن تجربیات و پررنگ كردن پیشرفت‌های بدست آمده گردهم آورده است.

مالزی ، جمعیت ‪ ۱/۶‬میلیاردی مسلمانان جهان را یك بازار عمده و بالقوه برای این صنعت می‌داند گرچه در حال حاضر قسمت عمده‌ای از این بازار در تسخیر تولیدكنندگان بدون استانداردهای حلال است.

پس از برپایی همایش جهانی حلال طی روزهای دوشنبه و سه‌شنبه، چهارمین نمایشگاه بین‌المللی حلال مالزی نیز از تاریخ ‪ ۹‬تا‪ ۱۳‬مه (‪ ۱۹‬تا‪ ۲۳‬اردیبهشت) در كوالالامپور برگزار می‌شود.

به گزارش ایرنا، مالزی با برگزاری این دو واقعه بزرگ صنعت حلال به صورت همزمان سعی دارد خود را به عنوان بزرگترین بازار جهانی حلال معرفی كند.

نمایشگاه بین‌المللی حلال مالزی در سال گذشته بیش از ‪ ۲۷‬هزار بازدیدكننده داشت كه از تولیدات بیش از ‪ ۶۰‬كشور جهان در ‪ ۵۰۵‬غرفه بازدید كردند.

برگزاركنندگان نمایشگاه در سال جاری انتظار دارند برشمار بازدیدكنندگان نسبت به سال گذشته ‪ ۲۵‬درصد افزوده شود.

چندین شركت صنعت غذایی ایران نیز در این نمایشگاه حضور خواهند داشت.

خبرهای تكمیلی متعاقبا ارسال می‌شود.

منبع : خبر گزاری جمهوری اسلامی ایران

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب