سه شنبه , 4 آذر 1399
خانه / اخبار مالزی / همکاری مشترک ایران و مالزی

همکاری مشترک ایران و مالزی

بیا تو مالزی -

سفر هیات شهرداران استان فارس به مالزی…

شهرداران استان فارس با هدف بررسی زمینه های همکاری مشترک از بخش های مختلف مدیریت خدمات شهری مالزی بازدید بعمل اوردند.

علی حسین رعیتی فرد رئیس هیات اعزامی هدف از این سفر را بررسی زمینه های همکاری در بخش های مدیریت شهری ، فرهنگی و گردشگری شهری خواند.

وی افزود: استفاده از تجربیات مدیریت شهری مالزی با توجه به اینکه این کشور اسلامی و توسعه یافته می باشد میتواند برای  استفاده ما مفید باشد .

رعیتی فرد از افزایش گردشگران در چند سال گذشته به مالزی یاد کرد و گفت : این افزایش باعث شده است سرویس های حمل و نقل شهری خدمات قابل قبولی به مسافرین و گردشگران به مالزی ارایه دهند.

وی مکان های فرهنگی ، گردشگری و تفریحی که توسط دولت و دستگاههای خدمات رسانی مالزی جهت جذب مسافر ایجاد شده است را باعث ایجاد درآمد پایدار برای توسعه و عمران شهری دانست .

رعیتی فرد استفاده از نمادهای اسلامی در توسعه و گسترش شهرها را تجربه ای خوب و قابل استفاده ای برای طراحی و عمران شهرهای استان فارس دانست .

رئیس هیات ایرانی گفت : استان فارس با توجه به فرصت ها و سرمایه گذاری های انجام شده ، پتانسیل بالقوه درجذب توریسم ، مکانهای فرهنگی و تاریخی موجود ، نیاز به طراحی و برنامه ریزی با چشم انداز مشخص دارد.

وی ابراز امیدواری کرد که  با استفاده از تجارب کشورهای توسعه یافته اسلامی از جمله مالزی بتوان با رعایت قوانین و مقررات  در افق چشم انداز نظام جمهوری اسلامی ، از این تجارب بهره برداری کرد.

هیات شهرداران استان فارس پیشتر از منطقه اسکندر بازدید و با فعالیت های این منطقه آشنا شد .

این هیات از پوتراجایا پایتخت ستادی مالزی بازدید و به دعوت وزارت توریسم مالزی از شهر تاریخی ملاکا نیز دیدن کرد و در کارگاه آموزشی مدیریت شهری که توسط  متخصصین مالزی ارایه شد، شرکت کردند.

 

منبع:خبرگزاری مهر

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب