دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / همکاری های ایران و مالزی در حوزه گردشگری گسترش می یابد

همکاری های ایران و مالزی در حوزه گردشگری گسترش می یابد

بیا تو مالزی -

قائم مقام وزیر جهانگردی مالزی گفت: روابط جمهوری اسلامی ایران و مالزی براساس خواست و علاقه طرفین در همه عرصه ها به ویژه حوزه گردشگری بسط و گسترش پیدا می کند…به گزارش روز پنج شنبه خبرنگار اجتماعی ایرنا، "سلیمان عبدالرحمان طیب" که برای دیدار با مقامات سازمان میراث فرهنگی، ‌صنایع دستی و گردشگری به کشورمان سفر کرده، در نشست خبری با خبرنگاران، افزود: ایران و مالزی به دلیل مسلمان بودن دارای قرابت های ویژه برای توسعه همکاری خود در حوزه گردشگری هستند، ضمن آنکه در دو کشور زمینه مناسب برای آسایش و تفریح گردشگران مسلمان وجود دارد.

وی گفت: اکنون گردشگران ایرانی که به مالزی سفر می کنند به لحاظ تعداد در ردیف سومین گردشگران خارجی ورود به این کشور قرار دارند.

وی اظهار داشت: تعداد گردشگران ایرانی که به مالزی سفر کرده اند از 18هزار و 725 نفر در سال 2006 به 27هزار و 215 نفر در سال 2007 رسیده است.

عبدالرحمان طیب تصریح کرد : از ماه ژانویه تا سپتامبر سال جاری میلادی نیز بیش از 44هزار و 100ایرانی به کشور مالزی سفر کرده اند که این میزان در مقایسه با مدت مشابه سال قبل 98 درصد رشد نشان می دهد.

وی در خصوص زمینه های توسعه روابط گردشگری با ایران، افزود: ایران یکی از کشورهای مهم و شریک استراتژیک مالزی است و برای توسعه روابط در حوزه گردشگری کمیته مشترکی برای پیگیری تفاهمات و برنامه های مورد نظر دو کشور تشکیل شده است.

به گفته این مقام مسئول در مالزی، اولین نشست این کمیته مشترک، بهمن ماه امسال برای پیگیری موضوعات مورد نظر و بررسی زمینه های توسعه همکاری های گردشگری در مالزی برگزار می شود.
قائم مقام وزیر جهانگردی مالزی با اشاره به توسعه صنعت گردشگری در کشور مالزی، گفت: به همین منظور برنامه های ویژه ای برای جذب گردشگر خارجی مانند طرح "راحت مانند خانه" و "مالزی خانه دوم شما" را در کشو راجرا کردیم.

وی افزود: این برنامه ها با هدف تسهیل در سفر گردشگران خارجی به مالزی و ایجاد امکانات لازم و استاندارد برای رفاه و آسایش گردشگران در طول سفر به این کشور است که با استقبال خوبی از سوی گردشگران خارجی مواجه شد.
قائم مقام وزیر جهانگردی مالزی با اشاره به حضور 47هزار و 928 دانشجوی خارجی در دانشگاه های دولتی و خصوصی
مالزی، افزود: دانشجویان ایران با سه هزار و 678 نفر به لحاظ تعداد در ردیف سوم دانشجویان خارجی شاغل به تحصیل در این کشور قرار دارند.

به گفته وی، در مالزی 17مرکز آموزش عالی، دانشگاه بین المللی اسلامی، 21دانشگاه خصوصی، پنج دانشگاه خارجی، 500 کالج خصوصی و 14مدرسه برای دانشجویان خارجی وجود دارد.

عبدالرحمان طیب، توسعه گردشگری سلامت را از دیگر ویژگی های صنعت گردشگری مالزی برشمرد و گفت: سال 2007 بیش از 34هزار و 128گردشگر خارجی برای درمان به کشور مالزی سفر کرده اند.

وی ، هزینه های پایین زندگی، نرخ پایین تورم، خدمات با کیفیت و مطابق استانداردهای بین المللی را از جمله دلایل سفر گسترده خارجیان به مالزی عنوان کرد.

قائم مقام وزیر گردشگری مالزی با اشاره به درآمد بالای مالزی از صنعت توریسم در سال 2007 ، با بیان اینکه این کشور برای توسعه روابط در حوزه فرهنگی و گردشگری با ایران دنبال انگیزه های سیاسی نیست، افزود: ما با دید فرهنگی و تجاری به این موضوع نگاه می کنیم و همواره در عرصه جهانی نیز از ایران به عنوان کشوری متمدن و با فرهنگ حمایت کرده و خواهان گسترش روابط در همه عرصه ها با ایران هستیم.

به گزارش خبرنگار ایرنا، قائم مقام وزیر گردشگری مالزی در سفر خود به تهران ضمن دیدار با مقامات معاونت گردشگری سازمان میراث فرهنگی، ‌صنایع دستی و گردشگری با انجمن های غیردولتی فعال در حوزه گردشگری کشور نیز در خصوص تامین زمینه بیشتر تعامل میان دو کشور ایران و مالزی در راستای توسعه همکاری ها دیدار و گفت وگو کرد.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب