یکشنبه , 4 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / هندی‌های مالزی تهدید به کتاب سوزی کرده اند

هندی‌های مالزی تهدید به کتاب سوزی کرده اند

بیا تو مالزی -

ائتلافی از گروه‌های هندی در مالزی تهدید کرده‌اند که نسخه‌های یکی از کتاب‌های درسی این کشور را آتش خواهند زد.

 

آنها خواهان جمع‌آوری کتاب “اینترلوک” از مدارس مالزی شده‌اند و می‌گویند که تصویری که در این کتاب از هندیان مالزی ارائه می‌شود، توهین‌آمیز است و می‌تواند به وحدت و همبستگی نژادی در این کشور لطمه بزند.

سه قوم مالایی، چینی و هندی، جامعه مالزی را تشکیل می‌دهند. در کتاب “اینترلوک” که نامش به زبان مالایی به معنای “به‌هم‌ پیوستگی” است، پیشینه ادغام و حضور این سه قوم در کشور کنونی مالزی در قالب رمان روایت شده است.

قرار بود “وحدت و همبستگی نژادی” پیام اصلی داستانی باشد که در این کتاب روایت شده است. اما ائتلافی از گروه‌های هندی مالزی می‌گویند که محتوای بخش‌هایی از این کتاب، طوری است که گویا هندیان مالزی از “کاست” (طبقه اجتماعی) پایینی از کشور هند به مالزی آمده‌اند.

آنها همچنین این موضوع را مطرح می‌کنند که در این کتاب، هندی‌های مالزی به عنوان خانواده‌هایی فقیر و مشکل‌دار تصویر شده‌اند که مردانشان، همسرانی وظیفه‌نشناس هستند.

خواندن این کتاب از امسال برای دانش‌آموزان سال دوم راهنمایی در مالزی اجباری شده است.

نمایندگان یک ائتلاف گروه‌های هندی مالزی می‌گویند که خواندن این کتاب، نباید به افراد کم‌سن و سالی که زود تحت تاثیر قرار می‌گیرند، تحمیل شود.

به نظر آنها، این اقدام در تضاد با تلاش‌های نخست وزیر مالزی برای ایجاد و تحکیم اتحاد و همبستگی بین نژادهای مختلف ساکن این کشور است.

هندی‌ها کمتر از ۱۰ درصد جمعیت مالزی را تشکیل می‌دهند.

نژاد مالایی، اکثریت قومی مالزی را تشکیل می‌دهد و گفته می‌شود که اعمال سیاست‌های تبعیض آمیز به نفع آنها باعث شده است هندی‌ها از فرصت‌های آموزشی و اقتصادی کمتری در مالزی برخوردار باشند و بسیاری از هندی‌های این کشور در مشاغلی با درآمدهای کم مشغول به کار هستند.

بزرگ‌ترین حزب هندی‌ها در مالزی هم خواهان جمع‌آوری این کتاب از مدارس شده است.

مقامهای دولتی مالزی گفته‌اند که قبل از هر تصمیمی در این باره، یک هیات مشخص، واکنش و بازخوردهای جامعه هندیان را درباره این کتاب جمع‌آوری خواهد کرد.

 

 

منبع:عبرت

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب