پنج شنبه , 7 مرداد 1400
خانه / اخبار ایران / هواپیما پیش از پریدن زمین‌گیر شد/تصاویر

هواپیما پیش از پریدن زمین‌گیر شد/تصاویر

بیا تو مالزی -

حادثه در فرودگاه بوشهر به خیر گذشت…

صبح دیروز، پرواز شماره ۴۰۸ شرکت هواپیمایی ایران‌ایر در فرودگاه بوشهر، دچار حادثه شد که خوشبختانه کسی دچار آسیب جسمانی نشد.
 
به گزارش «تابناک»، در این حادثه، هواپیمای ایرباس A۳۰۰ شرکت هواپیمایی ایران ایر که قرار بود، ساعت 8:40 دقیقه صبح، از بوشهر به سمت تهران حرکت کند، در هنگام برخاستن از زمین، بناگاه ترمز کرد و از حرکت بازایستاد. این در حالی بود که موتورهای هواپیما با بیشترین قدرت ممکن در حال کار بودند و شتاب هواپیما به اندازه‌ای رسیده بود که بر اثر این ترمز شدید، اغلب لاستیک‌های هواپیما ترکید.

 

هواپیما پیش از پریدن زمین‌گیر شد/تصاویر

 

یکی از مسافران این پرواز در این باره به خبرنگار «تابناک» گفت: هواپیما مسیر بسیاری از باند پرواز را پشت سر گذاشته بود و سرعت خیلی زیادی داشت؛ بنابراین، هنگامی که خلبان ترمز کرد، اغلب لاستیک‌های هواپیما ترکید و دقایقی پس از آن بود که خلبان اعلام کرد به دلیل از کار افتادن سیستم ناوبری هواپیما، مجبور به متوقف کردن آن شده است.وی افزود: هواپیما با همین وضعیت به محل پیاده کردن مسافران برگشت و مسافران به سالن فرودگاه منتقل شدند، در حالی که بیشتر آنان ترسیده و از وضع پیش آمده ناراضی بودند.

 

هواپیما پیش از پریدن زمین‌گیر شد/تصاویر

 

شنیده‌های خبرنگار تابناک حاکی از آن است، تجهیزات لازم برای بازسازی هواپیما در محل وجود ندارد و قرار است، به زودی تعدادی لاستیک و دیگر تجهیزات مورد نیاز برای این هواپیما، از تهران به منطقه فرستاده شود.این گزارش حاکی است، پس از بازگشت مسافران به سالن و پس از اطمینان از لغو پرواز، برخی بلیت‌‌هایشان را پس دادند و برخی نیز در محوطه فرودگاه منتظر پرواز بعدی شدند.

 

هواپیما پیش از پریدن زمین‌گیر شد/تصاویر

 

 

توضیحات ایران ایر

در پی انتشار این خبر، روابط عمومی شرکت ایران ایر توضیحاتی ارائه کرد که همانگونه منتشر می‌گردد: خلبان هواپیمای مسیر بوشهر – تهران در زمان برخاستن هواپیما از باند، متوجه مشکل در یکی از سیستم‌های ناوبری هواپیما شده که با تصمیم گیری به موقع و هوشمندانه، هواپیما را در باند متوقف می‌نماید. به طور معمول در چنین مواقعی آسیب به لاستیک هواپیما وارد می‌شود که این پرواز نیز از این قاعده مستثنی نبوده است، لذا ضمن پوزش از مسافران این پرواز، به اطلاع می‌رساند که با پیگیری‌های به عمل آمده،  یک فروند هواپیمای جایگزین برای انتقال مسافران به بوشهر اعزام گردید.

 

منبع:تابناک

 

 

 

 

 

 

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

2 دیدگاه

  1. مهران مدیری

    این هواپیما که ایرباس 320 است نه 747. چرا عکس 747گذاشتی.

  2. کریستیانو رونالدو

    با چه هواپیمایی به تهران رفتند؟

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب