دوشنبه , 5 آبان 1399
خانه / اخبار مالزی / واكنش مالزی به سنگاپور

واكنش مالزی به سنگاپور

بیا تو مالزی - واكنش مالزی به سنگاپور درباره انتشار برخی اطلاعات محرمانه این كشور.

وزیر امور خارجه مالزی روز چهارشنبه یادداشت اعتراض آمیزی را درباره اسناد منتشر شده توسط ویكی لیكس و ارایه این اسناد از سوی سنگاپور به استرالیا، به سفیر این كشور در كوالالامپور، تسلیم كرد.
به نقل از روزنامه استار چاپ مالزی، ‘عنیفه امان’ پس از تحویل یادداشت مذكور در جمع خبرنگاران گفت: مالزی علاقمند است روابط خوب خود با سنگاپور را همچنان ادامه دهد.
بر اساس این گزارش، احضار سفیر سنگاپور و تحویل یادداشت اعتراض آمیز مالزی تنها دو روز پس از پوشش گسترده رسانه های مالزی از اسناد منتشره ویكی لیكس صورت می گیرد كه بر اساس آن مأموران امنیتی سنگاپور اطلاعاتی را در خصوص اتهامات رهبر اپوزیسیون مالزی به همتایان استرالیایی خود منتقل كرده اند.
وی خاطرنشان كرد: اقدام صورت گرفته توسط مقامات سنگاپوری مأیوس كننده و غیر قابل دفاع است؛ ضمن آن كه چنین مواردی به تخریب روابط میان دو كشور منجر خواهد شد.
عنیفه امان با مورد تردید قرار دادن خواست سنگاپور برای بهبود و تداوم روابط میان دو كشور، تأكید كرد: سنگاپور بایستی تلاش بیشتری برای متقاعد كردن همسایگان خود به خرج دهد.
این در حالی است كه وزیر خارجه سنگاپور در تماس تلفنی با همتای مالزیایی خود تأكید كرده كه كشورش اسناد منتشر شده توسط ویكی لیكس را نادیده گرفته و موضع عدم واكنش در برابر آنها را اتخاذ خواهد كرد.

منبع:ایرنا

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

نایب قهرمانی تنیسور نوجوان ایرانی در آسیا

بیا تو مالزی - به گزارش خبرگزاری صدا و سیما به نقل از روابط عمومی …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب