خانه / اخبار ایران / وزارت علوم راهکار مواجهه با مدارک دانشگاههای نامعتبر را ارائه کرد

وزارت علوم راهکار مواجهه با مدارک دانشگاههای نامعتبر را ارائه کرد

بیا تو مالزی -

مدیر کل دانش آموختگان وزارت علوم گفت: راهکار مواجهه با دانشجویانی که دارای مدارک دانشگاههای نامعتبر هستند، ارائه می شود…

خبرگزاری مهر، دکتر محمد جواد یزدان پناه امروز در یک نشست مطبوعاتی در وزارت علوم در مورد ارزشیابی مدارک دانشجویان ایرانی که در دانشگاههای خارج تحصیل کرده اند، گفت : صرفا مدارکی که از دانشگاههای خارج مورد ارزشیابی قرار می گیرند که موسسه قبلا اعتبارسنجی شده باشد.

وی اضافه کرد: این اعتبارسنجی به دو شرط منوط می شود. اول اینکه دانشگاه مربوطه باید مورد تأیید مرجع قانونی ذی ربط کشور خود باشد که این شرط الزامی است. شرط دوم که برای اعتبارسنجی لازم نیست اما کافی است، توافق وزارت علوم بر اعتبار مدرک دانشگاه است.

مدیر کل امور دانش آموختگان وزارت علوم گفت: مدارک دانشگاههایی که از نظر وزارت علوم معتبر شناخته نمی شوند، نامعتبر است و با توجه به اینکه برخی از دانش آموختگانی که به وزارت علوم مراجعه می کنند دارای چنین مدارکی هستند و ادعا می کنند بدون اطلاع از اعتبار دراین دانشگاهها تحصیل کرده اند، راهکاری برای مواجه با این مشکل در وزارت علوم در دست بررسی است.

وی اضافه کرد: متقاضیانی که تمایل به ادامه تحصیل در دانشگاههای خارج از کشور دارند باید اطلاعات لازم را در زمینه اعتبار این دانشگاهها از اداره کل امور دانش آموختگان دریافت و سپس اقدام به اعزام کنند.

منتشر شده در بیا تو مالزی

همچنین ببینید

رییس‌جمهور: ایران برای گسترش روابط با مالزی آماده است

بیا تو مالزی - رئیس جمهور در دیدار “ماهاتیر محمد” نخست وزیر مالزی تاکید کرد …

پاسخی بگذارید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد.

قالب